Skocz do zawartości

Tango motoglider


pyton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakis czas temu na forum pojawił sie temat o nowej konkurencji F5J . Zafascynowany modelami postanowiłem sam spróbować i wykonać taki modelik, jako że nie mam możliwości (jeszcze) wykonać skrzydeł w worku z uzyciem pompy , postanowiłem zrobic je konstukcyjnie z zalaminowanej balsy. Kadłub laminat z rurką/stożkiem .Zacząłem od rurki drewnianej zakupionej w sklepie budowlanym średnica 16, a tak wykonałem z niej stożek:s8vs.jpg

 

jakość mizerna kiepski wtedy aparat miałem, ale opisze mniej wiecej :) :

jedna strona byla zamocowana do wiertarki druga do klocka na ktorym był gwóźdź ,wszystko solidnie przymocowane, dalej wlaczylem wiertarke walek sie opracał a ja za pomoca papieru sciernego scieralem nadmiar drewna, zaczałem od papieru gradacji 40,60 ,100,150, a skonczylem na 220

6oos.jpgsif3.jpgdalej wypolerowany juz stożek nałożyłem tkanine z rowingiem i tak powstała rurka do modelu

 

Kadłub wykonałem ze styroduru-a raczej forme ktora laminowałem63ty.jpgwwbo.jpg

z zamocowana już rurką

troche szpachli i szlifowanie

niestety zdjęć skrzydel podczas pracy nie posiadam

skrzydła mają centroplat i uszy posiadaja pełna mechanikę czyli klapa i lotki a tu juz widok całości po oklejeniu :

u4h5.jpg

uezf.jpg

mqwe.jpg

 

Relacja może niezbyt kompletna ale jesli będa pytania to chętnie udziele odpowiedzi

skrzydła są na dzwigarach z rurek węglowych klapa jest napędzana 1 serwem tp z metalowymi trybami

 

Całośc do lotu waży 840g przy rozpiętosci 2000 co daje obciążenie 23g/dm2

czyli model dość lekki

 

Obloty:

przed oblotami sprawdzilem katy i wyszło że pod skrzydło musiałem podłozyć balse aż 6mm i pojechałem na boisko.

model po puszczeniu bez silnika przeleciał szerokośc boiska piłkarskiego . kolejne loty to jeszcze ustawienia SC i lekkie trymowanie

co moge stwierdzic na plus:

-model ładnie szybuje tak jak trzeba i nie chce ladowac przez co wpadł mi na drzewo a mial do ręki (niedoskoczyłem odleciał z 1,5m do ponad 2,5m przy lądowaniu potem zacząłem uzywać klapy ) jest lekki więc lubi latać

- ładnie sie prezentuje (nie moja opinia)

Minusy

- model lekki przez co srednio sie sprawdza przy jako takim wietrze

- brak steru kierunku ,na motylku jest tylko wysokość i to trzeba koniecznie zmienić!!

 

podsumując:

model ładnie sie prezentujący i dosć widoczny lubiący latać nie lubiący lądować, ze względu na wymiary nie nadający sie na model do F5J-u , ale okrojony budżet nie pozwolil na bardziej zaawansowany i większy projekt , jestem zadowolony z szybowca , i zaraz zabieram sie za dożucenie kolejnego serwa do kadłuba i zrobienie na motylku kierunku ,tylko czy 5 serw nie będzie wymagac dodatkowego bec-a w regulatorze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.