Skocz do zawartości

Czym zgrzać worek ?


Jacqubes

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tak do laminowania :D

 

Jest jednak taki problem:

 

po pierwsze to worek "marszczy się" w miejscach przebiegu właśnie sylikonu/akrylu, przez co dostaje się powietrze.

 

Druga sprawa wygląda tak: próbowałem zalaminować 2 elementy, jednak pomimo zastosowania 2 warstw ręcznika to folia jakoś tak się naciągała, że przy brzegu elementu tworzył się łuk (nie za bardzo wiem jak to opisać, ale chyba wiesz o co chodzi). - pompa nie dociskała do elementu idealnie na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca chcę mi się domyślać co laminujesz, itd.

Na szybie czy w worku??

W okładkach styropianowych czy w formie??

 

Chyba musisz dać większe nadddatki folii, bo w trakcie wysysania powietrza ciągnię ci folię.

Musisz takie naddatki foli dać aby ułożyła się folia tak jak chcesz bez wysysania powietrza i dopiero sklejasz worek oczywiście pomagasz ułożyć sięfoli podczas wysysania powietrza.

 

Zawsze możesz zastosować folia, ale cena jest raczej powalająca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akrylem dobrze sie laczy ale jesli laminujemy cos plaskiego,

Napisz co laminujesz,

Mozna rowniez zgrzac swieczka, zapalniczka, zapalkami itp, ale musisz wlozyc worek miedzy 2 jakies deseczki, badz metalowe przymiary, tak by byl z dwoch stron scisniety, wysuwasz kawalek folii i ja podgrzewasz, ona sie topi i ladnie "skleja"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zgrzac folie żelazkiem na deskę połóż koc przykryj go kartką z kolorowego pisma /papier kredowy/ a najlepiej folją do izolowania transformatorów .następnie twoja folia do zgrzania i znowu kartka z gazety dociśnij gorącym żelazkiem /czas i tęperaturę musisz ustalic doświadczalnie około 5 sekund. nie odrywaj papieru aż do momentu aż ostygnie.

Tak to sie robi w ogrodnictwie.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam dwa sposoby jeśli chodzi o zgrzewanie. Który lepszy ? :D

Skuteczny :wink:

 

Akrylem dobrze sie laczy ale jesli laminujemy cos plaskiego,

 

Humm, płaskiego, a jak nie płaskiego to zgrzewać - raczej nie, i tak zawsze spoina powinna być raczej poza, a więc kształt nie ma aż takiego znaczenia.

Nie do końca, zgrzewanie jest trudne technologicznie, chyba że przy pomocy zgrzewarek chyba mikrofalowych, a akryl jest prosty w użyciu i tani, pozwala na dowolne kształtowanie przebiegu spoiny co przy zgrzewaniu już nie jest takie łatwe.

No i oczywiście można zawsze poprawiać już "pod pompą" jak źle dobrałeś wielkości naddatków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz większe naddatki (a i tak musisz co by nie rozrywało folii, i objeło dobrze) to nie ma tego problemu. Cała zabawa polega na tych włąsnie naddatkach folii, a czy tam bedzie pofalowane, czy nie jest bez znaczenia, bo z nich też zostanie wybrane powietrze, akryl ułoży się w kształt pofalowania folii - oczywiście jeśli dolna folia na to pozwoli, czyli jej też będzie nadmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.