Skocz do zawartości

Jak naładować Turnigy 2650mAh 3S 1C LLF Tx Pack (Futaba/JR)?


Adampl

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, skomplementowałem w końcu całą elektronikę i materiały do budowy samolotu(mam nadzieje, że zima nie będzie taka zła). Przerobiłem zasilacz Xbox 203w do ładowarki Accucel-6 teraz chciałbym naładować pakiet Turnigy 2650mAh 3S 1C LLF Tx Pack (Futaba/JR) http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=16529 ale niestety nie wiem jak go podłączyć.... są 3 przewody 1 do nadajnika 2 to balancer a 3? mam też problem z rozpoznaniem który to który... Zakładam, że któryś muszę przerobić na XT60 tylko który? W zestawie z Accucel-6 miałem kilka kabli ale chyba żadnego nie mogę wykorzystać: http://www.rctech.net/forum/attachments/r-c-items-sale-trade/580881d1271387620-f-s-bran-new-turnigy-accucel-6-charger-balancer-haven-april-14-020.jpg

 

Tutaj bardziej czytelne zdjęcie: http://i.ebayimg.com/t/FS-TH9X-Turnigy-9X-2650mah-3s-LLF-Futaba-JR-Tx-LIPO-BATTERY-/00/s/NzY4WDEwMjQ=/$(KGrHqN,!g8FDfjTCblwBQ7cW-kTug~~60_35.JPG Zamierzam też przerobić wtyk do nadajnika na ten z koszyczka bo słyszałem, że można spalić nadajnik źle podłączając lipola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przy pakiecie wtyczkę taką jak serwo - będzie odpowiednia do nadajnika.

Nie podłączysz odwrotnie, bo ma 3 piny z plusem w środku więc w jedną i w drugą stronę będzie ok.

 

Jeśli masz wystarczające umiejętności aby pewnie połączyć przewody to możesz oczywiście przerzucić wtyk z oryginalnego koszyka.

Poza brakiem możliwości odwrotnego podłączenia ma on taki plus, że zatrzaskuje się w gnieździe. Też mam tak zrobione.

 

Z jedną i drugą wtyczką możesz ładować pakiet przez np. rozcięty przedłużacz serwa. Polecam przejściówkę żeńskie xt60->męski wtyk serwa. (jeśli xt60 masz przy ładowarce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok thx, czyli tak: tam gdzie są 4 przewody to jest wtyk do balancera(JST-XH), tam gdzie są 2 przewody z czarną końcówka(Futaba) to jest do nadajnika, tam gdzie są 2 przewody z biała(JS/SPEKTRUM) do ładowania

 

Z jedną i drugą wtyczką możesz ładować pakiet przez np. rozcięty przedłużacz serwa. Polecam przejściówkę żeńskie xt60->męski wtyk serwa. (jeśli xt60 masz przy ładowarce)

Z jedną i drugą?? tzn. że mogę ładować przez końcówkę do nadajnika i przez tą biała z 2 kablami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ładować pakiet przez jeden lub drugi wtyk/końcówkę.

Ja nie przerabiałem żadnych wtyczek przy pakiecie. Opisałem sobie tylko wtyczkę i gniazdo w aparaturze.

Mam ładowarkę Imax B6 więc przejściówkę do ładowania pakietu miałem w komplecie z ładowarką.

post-5319-0-65932100-1381591338.jpg

zdjęcie poglądowe

post-5319-0-94323200-1381591460.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet nadajnikowy ze względu na odmienną budowę niż pakiety o wyższym "C" lepiej - ze względu na żywotność - ładować niższym prądem.

Ja swój od 2 lat ładuję średnio raz na dwa tygodnie prądem 0,5A i nadajnik pracuje dokładnie tyle czasu co na nowym - nie ma spadku pojemności.

Polecam tym bardziej, że czas na dłuższe ładowanie nadajnika zwykle się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.