Skocz do zawartości

Początki z motoszybowcem ORION 170cm


bont
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

No i znów zaliczyłem kreta. poszedłem latać w troche za dużum wietrze, przy ziemi wydawało sie ok ale wyżej było dość wietrznie i niestety, za daleko sie wypuściłem i stracłlem kontrole kiedy wiatr "ze szmacił" mi model i mimo że mialem sporo czasu na reakcje bo bylem wysoko nie udało sie odzyskać kontroli.

Ale problem jaki mam to połamane śmigło, nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie nowego. 7,5 x 4 , 6 x3 za bardzo nie wiem do czego sie odnoszą i jakie śmigło mam aktualnie. chce jak najtańsze bo może znów za długo nie pożyje najlepiej takie samo chyba że w podobnej cenie da sie kupić cos lepszego ale główny problem mam z jego parametrami. Jeśli by mnie ktoś nakierowal jak zwykłą miarką moge zmieżyć co mam teraz i jak sie odnieść do tego co podają sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w podobnej sytuacji skończyłem z moim motoszybowcem na drzewie :)

 

Średnicę śmigła można zmierzyć linijką a następnie zamienić cm na cale(wynik podzielić na 2.54). Mierzenie skoku jest już niego bardziej skomplikowane i nie mam o nim pojęcia :P

 

Liczby które podałeś przy śmigle to w kolejności: średnica, skok, ilość łopat.

 

Śmigła dobiera się to silnika, zobacz czy nie ma na nim jakiś parametrów, to ułatwi wybór.

 

Najtaniej wychodzi śmigło mocowane do prop-savera, ale przy ostrzejszym lądowaniu najczęściej kończy się złamaniem śmigła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale na łopatce która mi została nie ma żadnych danych, średnicę moge zmierzyć ale co ze skokiem?

Najlepiej założyć takie jak było, bo inne zmieniają parametry lotu na silniku i pobór prądu, co może skutkować spaleniem regulatora.

i własnie dlatego chce takie jak było bez kombinacji poza tym myśle że tak będzie najtaniej.

tylko własnie ma problem z wyborem odpowiedniego. Powinnem zmiezyć średnice czy dlugość łopatki?

A i co to jest prop-saver?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle, nie do końca wyjaśniłem, ale myślałem że skoro mam motoszybowiec bo o tym cały tutejszy temat to wiadomo że śmigło składane.

A wiec prop sever chyba nie do tego :P.

I wracając do pytania, jak i co mam zmierzyć długość pojedynczej łopatki? ok ale co ze skokiem, mam sie tym nie przejmować bo przeważnie jest podobna i nie wpłynie znacząco na właściwości czy musze jednak jakoś ustalić jaki skok mają moje szczątki śmigła? A i jeszcze pytanie, czy warto inwestować w metalową piastę? obecna jest plastikowa i póki co żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.