Skocz do zawartości

jak sprawdzic Methanol ????


Arek Pniewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

temat niejest nowy ale ...

czytalem artykul poswiecony przyczynom zacierania sie silnikow Modelarskich, Firma Fuchs

przeprowadzila analitze paliwa i silnika ktory przeslal do expertyzy jeden z modelarzy , twierdzac ze po uzyciu ich oleju do mieszania paliwa silnik sie zatarl ...stwierdzono ze wina za zatarcie silnika ponosi Methanol....w ktorego skladzie stwierdzono poprodukcyjnie pozostalosci Chloru i Cynku...

....znaczy ze nie kazdy methanol nadaje sie do robienia paliwa ...niektozy handlarze sprzedajac tanio methanol moga nieswiadomie pobierac go np.

od chemicznych hurtowni ktore nie maja obowiazku informowaia jaka czystosc zawiera , bo deklarowany jest jako methanol techniczny...

 

Cynk i Chlor w Methanolu to zabojcze skladniki w paliwie , chlor powoduje oxydacje sie czesci aluminiowych co objawia sie brunatnym colorem tloka podczas spalania..

tak wyglaga tlok po uzyciu methanolu z Chlorem(gornr zdjecie)

 

bildleiste6neujp6.gif

 

gdyby nie pokazallo zdjecia oto link na strone firmy Fuchs;

 

http://www.aerosynth.de/ dzial Motorenkraftstoff na lewym pasku da zdjecia czesci silnika

 

Cynk- pozostawia jasnezoltawe oksydacje , poprawne chemiczne nazwy tych pozostalosci to alkocholate cynku i chloru....( dolne zdjecie )

 

 

pytanie do majacych z chemia do czynienia, jak sprawdzic w prosty sposob czy Metanol jest odpowiedniej czystosci i czy zawiera poprodukcjyjne zanieczyszczenia ?

zanim zaczniemy mieszac paliwo sami...jest taki sposob? bo kupic tanio to nie problem ale czy odpawiedniej czystosci..... a sprzedajacych nie obchodzi ze stracimy silnik .... a udowodnic jest dosc ciezko.....

 

macie co do tego jakies wlasne iterpretacje lub spostrzezenia to podzielcie sie tym,

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak sprawdzić czy metanol jest czysty? Nie wiem.

Ale wiem jak ustrzec się przed sytuacją, którą opisuje Arek.

Ja kupuję paliwo markowe 80% metanolu i 20% oleju i traktuję to jako bazę do

dalszego rozrabiania. Mam nitro i olej i po prostej kalkulacji dolewam trochę jednego i trochę drugiego, mam zaspokojone pragnienia własnoręcznego mieszania paliwa.

Myślę, że nie należy przesadzać z oszczędnością i kupować paliwa z niepewnych źródeł.

Kupowanie dobrego paliwa w sklepach poprawia jakość życia naszych silników i sklepów.

 

Pozdrawiam

 

Kirow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.