Skocz do zawartości

Pakiet Sanyo NiMh 2700mAh kostka


Johny88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj formatowałem baterie (rozładowywanie i ładowanie) było to konieczne bo pakiet stał cały rok .

I teraz wyniki

-pierwsze ładowanie ładowarka doładowała tylko 584 mAh

-drugie już 1150mAh

-trzecie 2100mAh

-i czwarte 2996mAh i teraz pytanie czy to możliwe ?? Jak do pakietu 2700 ma wejść 2996?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, jak ładowarka (funkcja "delta peak") stwierdza spadek napięcia na ładowanym akumulatorze, to wyłącza ładowanie, a nie ładuje dalej (jak kolega pisze "do oporu". Jakiego?).

To, że ładowarka pokazuje Ci więcej niż wynosi pojemność akumulatora, to jest to bardzo poprawne ładowanie dobrych akumulatorów. Ładowarka w procesie ładowania nie pokazuje jaką pojemność posiadaakumulator, lecz ile energii zostało dostarczone z ładowarki do akumulatora. A tej, jak zapewne wiesz z fizyki, należy dostarczyć więcej, gdyż część tej energi odchodzi "na straty", np. na grzanie siebie i akumulatora. To też jest energia oddawana przez ładowarkę. Przy dobrych akumulatorach, dobrze sformowanych, tak powinno być. Masz dobry akumulator i dobrą ładowarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa że żeby odebrać z takiego pakieu 2700mAh trzeba w niego władwować 140% pojemności znamionowej więc powinno wejśc około 3300mAh. Te 2996 władowane śwaidczy o tym że pakiet nie osiągnął jeszcze swojej pojemności. Druga sprawa, mam Sharka 20 i imax 6 , w obu jest możliwość ustawiania delty ponieważ mają niemal identczny soft.

Delta peak a właściwie "minus delta V" to spadek napięcia na pakiecie który występuje w początkowej fazie przeładowania czemu towarzyszy wzrost temperatury pakietu.

Dla pakietów 4Cell spadek może nie zostać wykryty i ładowarka ładuje dalej ( miałem takie przypadki) Wtedy ustawiam większą czułość delty albo ustawiam tzw. bezpieczny prąd ładowania na poziomie 0,1-0,2C . Przy takim prądzie nie ma potrzeby ustawiać delty albo czasu. Nie ma tu obawy o przeładowanie.

Nie spotkałem się z opcją że jak jest za duży spadek to ładowarka ciągnie dalej ładowanie. Ona po prostu odcina wtedy kiedy chwilowy spadek napięcia na pakiecie przekroczy wartość zaprogramowaną w ładowarce. Kiedyś przy podobnej dyskusji zrobiłem pomiary i wykresy, warto spojrzeć http://rcclub.eu/vie...&t=1046&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.