Skocz do zawartości

Corona R14FA (FASST)


waldi1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ponieważ nie doczekałem się jakichkolwiek informacji na temat tego odbiornika (jeden z tematów) - zakładam, że jeszcze nie jest on znany.

Postanowiłem więc w związku z tym zakupić i przetestować, głównie z tego powodu, że mój MiG-29 wymaga rozbudowanego odbiornika, a ten odbiornik wydaje się być dobrą alternatywą dla drogiej Futaby R6014.

 

dyyf.jpg

 

Ogólny wygląd odbiornika jest bez zastrzeżeń, to znaczy - elementy obudowy dobrze dopasowane, wtyki serw pasują bez problemu - nawet przy podłączeniu wszystkich 12 wtyczek jednym ciągiem, nie ma efektu "spęczania" się i odstawania wtyczek, ja to miało miejsce w odbiorniku Orange 9ch.

vqil.jpg

 

W porównaniu z Futabą R6308SBT widać, ze Corona jest dość duża ;)

8ldn.jpg

 

..ale nie jest jednak tak ciężka jak by się mogło wydawać. 20 gram na 14-to kanałowy odbiornik chyba nie jest dużo..

xsx.JPG

d2jd.jpg

 

Odbiornik Corona posiada 12 kanałów proporcjonalnych (1-12) i 2 kanały nieproporcjonalne - "włącz - wyłącz" (13-14). Zrobiłem pewien teścik :)

-Użytkując niegdyś aparaturkę JR z odbiornikiem JR RD921 (genialny odbiornik zresztą), zauważyłem, że po podpięciu w MiG'u-29 17 serw (kilka połączeń serw kablem "Y") i chowanego podwozia - po załączeniu całego układu - napięcie przy ruchu serw spadało tak, że RD921 nie radził sobie i przestawał odpowiadać.. Wyłączało się wszystko..

Natomiast Corona R14FA - działa pod takim obciążeniem bez problemów..

Coronę już przetestowałem, binduje się szybko i sprawnie, a w trakcie bindowania - możemy wybrać tryb pracy dla serw cyfrowych i analogowych. Póki co - nowa Corona lata w modelu PT-17..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Witaj ...temat ..z przed roku,,ale jeśli można ..kupiłem taka corone..i mam problem ze połączeniem się z nadajnikiem..dioda niezmiennie miga na czerwono i nie chce przejść w tryb zielonego...:( i tyle..coś poradzisz?..Pozdrawiam i dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.