Skocz do zawartości

Watt Meter


Leda_g

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dzisiaj z UH Watt Meter i chciałem tu przedstawić to urządzenie.

Oto one w działaniu.

e401e3a8e7c149bcmed.jpg

Robiąc hamownie silników miałem problem z pomiarem prądu, brak odpowiedniego miernika dlatego nabyłem to oto urządzenie.

Parametry

pomiar napięcia 0-60 V z dokładnością 0,01V

pomiar prądu 0-100A :shock: z dokładnością 0,01A

pomiar mocy 0-6554W :?: (dziwnie tak podają) z dokładnościa 0,1W

 

Na dwuwierszowym wyswietlaczu podawane są jednocześnie

-napiecie zasilania

-prąd pobierany

-moc pobierana

oraz podawane na zmianę

-pojemność w Ah

-energia w Wh

 

Urządzenie podpinamy na wejściu do aku a na wyjściu do regulatora lub innego odbiornika.

 

Zrobiłem od razu mały test na moim Wing Jet, oto rezultaty

tak podłączam

f56c2bb97fa2ad4dmed.jpg

 

pobór prądu po podłączeniu w stanie spoczynku

170ec274158e0d33med.jpg

 

moc maksymalna przy tym zasilaniu do wyciśnięcia z tej turbiny

7d8e6781c5f6e951med.jpg

byłaby wieksza tylko słabe aku (4000mAh 10C) spadek napiecia do 9.2V.

 

Sądze że ten przyrząd jest bardzo przydatny przy testowaniu sprzętu, polecam. (cena nie jest wygórowana)

 

edit

podawany jest też prąd szczytowy (max) w danym czasie pomiaru "Ap"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UH jest pewne małe dziwactwo - często zdarza się tak, że dostawa towaru nie pokrywa całości już poskładanych zamówień, więc stan magazynowy mimo dostawy nie zmienia się na dodatni. Ja miałem tak już 2 razy - była dostawa, więc zamówiony wcześniej towar wyszedł, ale maila nie dostałem, bo stan magazynowy był nadal ujemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motyl ma rację, więcej funkcji to nie ma poza tymi które opisałem, zrobię ekrany przy wszystkich trybach wyświetlacza. Tam nie ma nic do ustawiania, podłączam zasilanie i odbiornik i tyle. To znaczy niekoniecznie, jest z boku gniazdo trzypinowe takie jak do serw. W opisie piszę że jego zadaniem jest podłączenie zasilania niskoprądowego i jest coś o upgrade oprogramowania (teraz jest Ver.1.02). Prąd szczytowy jest pamiętany aż do momentu wyłączenia zasilania. Nie posiada żadnego przycisku ani regulacji.

 

I tyle. ot taki tam mierniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tyle. ot taki tam mierniczek.

Tak czy inaczej chetnie bym obejrzal.

Tu moze sie nieprecyzyjnie wyrazilem -funkcje.

Tryby wyswietlacza jest lepszym okresleniem.

Chodzi mi glownie o to czy jak np. w ladowarkach jest to intuicyjne.

Powiedzmy migajacy odczyt itp.

 

Edit-pewnie nie rozkrecales tego-na czym jest zrobiony bocznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Peter bocznik to nie problem, robiłem Zbigowy miernik w wersji full wypas i bocznik wyszedł mi na płytce drukowanej, fotki miernika są na forum u Alexa w wątku o mierniku, ostatnio dostałem od jednego z kolegów scalaczek do pomiaru bardzo dużych prądów. z tym elementem zrobienie dobrego miernika jest jak poezja :)

Co do miernika opisanego powyżej to Zbigowy robi to samo i jeszcze kilka rzeczy więcej.

Zbigowy miernik full wypas

Pozdrawiam

 

Ps. płytka drukowana łyka teoretycznie 50A przy przyroście temperatury o jakies 10-15 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr56 ja podobne urządzenie tylko do wyswietlania informacji na TV robiłem 20-laty temu na prace koncową w technikum. Tak że teraz nie takie zabawki mozna zrobic tylko trzeba mieć na to czas i chęci.

 

Peter niestety nie rozbiore tego urządzenia jest klejone i i to dość dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180zł trochę jest.

sam jak zobaczyłem ten wątek to sie napaliłem jak szczerbaty na suchary bo lubię nawijać silniczki i je testować.

 

nie lubię wydawać kasy jak mogę zrobić coś sam więc zaprojektowałem płytkę, skleciłem prototyp i stworzyłem już prawi cały program do pomiaru prądu i napięcia. Miernik wyliczy i wyświetli moc , prąd maksymalny oraz pobrane mAh z pakietu.

Do tego będzie miał sterowanie regulatorem z wyświetleniem mocy w %.

Wszystko wyświetlane na wyświetlaczu 6x14 z noki 3310.

 

Prototyp już działa. Jak skończę to umieszczę fotki z pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.