Skocz do zawartości

Dym? czy to jest to o czy myślę?


adrian1515
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

I jak? Świece dymne już gotowe?

 

U mnie prezentują się tak... ;)

 

post-5095-0-36392900-1386581766_thumb.jpg

 

Niebawem nastąpi czas testów w modelu ;) W chwili obecnej wiem, że obudowa nie przepala się, a świeca wydziela podczas spalania spore ilości dymu ;)

Marcin, masz może jakiś film z odpalania tej świecy?.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siemka mam jeszcze późne pytanko ; d po co w skladzie mieszanki zaplonowej jest aceton?:

 

Skład mieszanki zapłonowej:

 

- 40% saletry zmielonej na pył

- 50% cukru pudru

- 10% acetonu (zmywacz do paznokci)

Czemu mam tu używać acetonu? chyba zwykła woda też da rade? tak mnie zastanawia jakie funkcje pełni tu ten aceton? skoro mozna połączć te dwie substacje tak samo zwykłą wodą i woda tak samo jak aceton wyparuje(ulotni się)? za odpowiedź dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koniecznie chcesz użyć wody, to zamiast acetonu możesz dać ok. 5% dekstryny (uprażona, na lekko brązowy kolor mąka ziemniaczana) i zmieszać z wodą. Ostrzegam, że po upchaniu tego w dyszy może być problem z wysuszeniem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak woda odparuje to mieszanka się pokruszy i nie będzie się niczego trzymać. Do takich mas potrzebne są lepiszcze, np. lakier nitro, dekstryna.

czyli pomimo odparowania np. acetonu to tam jakieś jego czastki zostaja tak? przez co to sie trzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aceton nie jest najlepszy właśnie dlatego, że odparuje w całości i mieszanka może się kruszyć, (jak nie będziesz jej ruszał to nic się nie stanie). Woda z dekstryną musi porządnie wyschnąć. Jeżeli na dasz dekstryny to efekt można porównać do mokrej babki z piasku, jak wyschnie to prawie nie będzie się trzymać. Najlepszy będzie lakier nc lub klej butapren, zwiążą dość szybko i dobrze. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, to poczytaj o bindowaniu i formowaniu gwiazdek pirotechnicznych. ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odpaliłem dziś swoje świece dymne, mieszanka zapłonowa oczywiście się spaliła, a główna mieszanka się nie podpaliła... ; (. Więc zdjełem korpusy, by podpalić od zapałki i sprawdzić czy to w ogóle się podpali i tak jak myślałem dodałem za dużo wosku..., choć mimo w artykule pisze 30g to ja dodałem około 25g... (2 podgrzewacze te małe świeczki(to nie jest nawet 30g)). Wszystko zrobiłem jak w aratykule:

-18g zmielonej na pył saletry potasowej

- 28g grubej saletry(nie zmielonej)

- 25g cukru pudru

- i rozpuszczone podgrzewacze (jak ważyłem to nawet te 2 podgrzewacze to nie jest 30g, a w artykule pisze, żeby w ogóle dawac te 30g, a skoro mi przy mniejszej ilościu wosku nie odpaliło to ja nie wiem o co chodzi...

 

Jak właśnie od tej zapałki probowałem ta mieszanke odpalić to na chwile się zapalała(podymiła 1-2sekundy) i gasła... i tak co zapale to się robi to samo

 

 

U mnie prezentują się tak... ;)

 

post-5095-0-36392900-1386581766_thumb.jpg

 

Niebawem nastąpi czas testów w modelu ;) W chwili obecnej wiem, że obudowa nie przepala się, a świeca wydziela podczas spalania spore ilości dymu ;)

ile dodałeś wosku do swoich świec?

 

 

Macie jakieś pomysły, no bo kurde dodałem 2 podgrzewacze i okazało się za dużo?.... ; (, a to jest nawet mniej niż w artykule no chyba, że mam złą wage ... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zastanawiam się... Nie lepiej i prościej kupić gotowe świece dymne? Tym bardziej ze są dostępne w wielu kolorach

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

i płacić 15zł za sztuke jak nie więcej, nie dzięki...

nadal czekam na odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto każe ci płacić 15 zł. Jak się wie gdzie szukać to się kupuje po 1zł50gr i to za 6 szt.. Bo modelarz to taka menda co do swego hobby potrafi wykorzystać rzeczy do niego nie adresowane. Jeśli zaś chcesz koniecznie mieć świece dymne "modelarskie" to trzeba płacić. Mnie nie robi różnicy czy dym jest modelarski czy nie. Ważne by był gesty a jeszcze lepiej kolorowy dodatkowo.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj pod hasłem "kulki dymne " :-P Pala się one około 15s ale nic nie stoi na przeszkodzie aby ich zawartością wypełnić własną rurkę, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich cenę. Dodatkowym plusem jest ich znikoma waga i możliwość zrobienia własnej świecy zmieniającej kolor

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu znalazłem takie świece firmy Triplex... czas dymienia: około 30-60 sek. (w zależności od koloru) wymiary: dł. 129 mm, średnica 26 mm, kolory: czerwona, niebieska, zielona, żółta, waga: 50 gram, cena: 9,35 zł /4 szt.

 

http://www.youtube.com/watch?v=5T_3t0k41ls

 

Nie miałem jeszcze okazji przetestować, ale biały dym już mi się znudził. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zefirek a mógłbyś dać linka do jakiegoś sklepu z tymi świecami ''firmy Triplex'' i nadal czekam na odpowiedź na moje pytanie, bo kurde nie wiem co źle zrobiłem, dlatego też Ciebie Zefirek spytałem ile dodałeś tego wosku na jedną świece dymną z tego przepisu, jeju wiem, że 30g, ale ja dodałem 2 podgrzewacze i się nawet od zapałki trudno zapala, a 2 podgrzewacze to jest chyba mniej niż 30g ? dlatego też się pytałem ile tego tam uzyłeś tych podgrzewaczy na jedną sztuke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.