Skocz do zawartości

lipole z hobbycity.com


adi-000

Rekomendowane odpowiedzi

tych nie maiłem ale ktoś pisał że są kiepskie.

miałem hextroniki 360, 460, 620, 1300 i znajomy 1700. tandeta na maxa. wytrzymują koło 50 ładowań po czym wyraźnie słabną lub nawet puchną leżąc na półce.

 

wolę dać 2x więcej i kupić fullymaxy na których rok polatam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz 27 sztuk (tak, wiem....) kilka rzeczy o nich mogę powiedzieć.

Nie dają się idealnie zbalansować, co wymusza pewną dozę ostrożności w posługiwaniu się nimi. Nigdy nie rozładowuję celi poniżej 3V/cela, a dokładnie w reglach mam próg odcięcia ustawiony na 9,6V, bo często się przytrafia jedna cela sporo słabsza w pakiecie od pozostałych. Ładuję je prądem 0,5C. Przy takim traktowaniu pakiety spokojnie mi służą i nie mam z nimi żadnego problemu (poza ilością ładowarek do ładowania tego wszystkiego :P)

Niestety przy rozładowaniu pakietu nieco głębiej (zrobiłem sobie testy na 4 pakietach 2200) napuchły... Konkretnie zmieniłem ustawienie w reglu na 2,9V i po wylądowaniu okazało się, że napięcie jednej celi wynosi 2,3V, a reszta sporo wyżej i pakiet spuchł prawie od razu. Zabiegi opisane przez Petera(chłodzenie pakietu itd) mimo tygodniowych prób nie przyniosły efektu. Teraz mam 4 napuchnięte pakiety 1500 (bo tyle teraz oddają) o wadze 180g wymagające DUŻEJ OSTROŻNOŚCI przy ładowaniu.

PODOBNO seria g2 ma mniejszą tendencję do puchnięcia i mniejszą wydajność prądową, ale nie mam sprzętu do przeprowadzenia takich testów.

Ogólnie jestem z nich zadowolony, ale proponuję się liczyć z takimi faktami jak:

-większa masa niż podaje sprzedawca

-mniejsza wydajność prądowa niż podaje sprzedawca

-mniejsza oddawana pojemność w zależności od obciążenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podam przykłady:

- mało używany hxt 1300 20C przy rozładowywaniu ładowarką prądem 4A zrobił się dość ciepły. nie wyobrażam sobie żeby wytrzymał prądy 20C

- HXT 620 15C padł po ok 25 ładowaniach w modelu którego silnik brał na maxa ok 7A a na maxa się przecież ciągle nie lata, roczny fullymax 620 w tym samym modelu latał jeszcze długo.

 

Fredzio miałbym prośbę. jakbyś miał niepotrzebne wtyczki do balancera do pakietów 3s to mógłbyś podesłać? ja mam trochę ale 2s a zamierzam kupić jakieś lepsze ogniwa i je sobie popakietować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hxt 3s1p 2200 20-30C przy użytkowane w e325 (prądy rzędu 20-35A) po 34 ładowaniach miały się dobrze (4 sztuki). Po zmianie progu odcięcia regla popadały, ale poniekąd specjalnie "zakatowane" przeze mnie w celu sprawdzenia co się dzieje z pakietami (katowane w heliku przywiązanym do ziemi z podpiętym woltomierzem o "cell spy" (takie małe coś pokazujące napięcie poszczególnych celi przez złącze balancera). Co ciekawsze - pakiety zostały wymienione na nowe przez sklep po dokładnym opisaniu procedury testowej. W taki oto sposób stałem się posiadaczem 4 nowych i 4 uszkodzonych pakietów.

 

Postaram się pamiętać o tych łączkach jak mi pakiety popadają (tfu tfu odpukać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.