Skocz do zawartości

Mega Power Poseidon-860DS 1~6S Lipoly Charger


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Tak szperając już jakiś czas temu po UH znalazłem taką oto ładowareczkę:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6408

 

Sprzęt to kombajn, czego idzie się spodziewać: ładowarka, balancer i rozładowywacz.

 

Na pierwszy rzut oka rzuca się zintegrowany zasilacz sieciowy. Możliwe także podłączenie do żródła prądu stałego 11~15 V. Ładuje do 6 cell LiPo i LiFePo4. Maxymalny prąd ładowania - 6A. Poza tym za dużo o niej nie piszą, a muszę przyznać, że mnie ta pozycja zainteresowała. Nosiłem się z zamiarem kupna IMAX B6, ale chyba zmienię wybór i zakupię Mega Posejdona ;)

 

Może ktos ma jakieś uwagli, albo bawił się już tą ładowareczką?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ten koń roboczy jest troszku droższy. Mi przyjdzie jeszcze zebrać jakieś 150 PLN (bo na prawie całą ładowarkę już mam, ale chciałbym jeszcze silnik i regiel i przesyłkę) i zamówię Poseidona. Zakup już raczej postanowiony. Jak tylko zakupię to zdam relację. Pozdrawiam!

 

PS. Podejdon jest także bardziej urodziwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

No i kupiłem ową ładowarkę ;) Ładna jest, niebieska :)

 

Wyświetlacz 2 wiersze x 16 znaków (błękitne podświetlenie). Co do możliwości roboczych ładowałem nią narazie tylko LiPo i NiMH, no i moje wymagania spełnia. Jak pisałem wyżej, oprócz zasilania 11~15V ma zintegrowany zasilacz sieciowy (kabel standardowy zasilający - taki jak do sprzętu komputerowego), co wg mnie wielkim atutem (minimalizacja komplikacji układu, ilości pudeł, kabli, opłat za przesyłkę). Co do balansowania pakietu LiPol to mogę powiedzieć nie więcej niż: ładowałem pakiet 2 razy i na jednym ogniwie było o 0,01 V mniej niż na dwóch pozostałych (ale nie pamiętam ile dokładnie, prawdopodobnie 4,2V - 4,19V - 4,2V ale to tylko prześwit, głowy nie dam bo nie pamiętam dobrze ;) )

 

Proste intuicyjne menu, posiada możliwość ładowania, rozładowywania i cyklu (rozładowanie i naładowanie). Zawsze po zakończonej operacji pipcy dzwonek i możemy przejrzeć parametry po naładowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.