Skocz do zawartości

Jak rozróżnić który helikopter rc to ten dobry?


adrian1515

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam bardzo nietypowe pytanie, a mianowicie:

1. jak rozróżnić, którym helikopterem rc da się latać, a którym nie?

nie wiem czy wiecie o co mi chodzi, mianowicie z 4 lata temu, gdy modelarstwem całkowicie się nie interesowałem to kupiłem sobie taki samolot za 150zł, tylko, że był on bez lotek (teraz to normalnie z siebie się śmieje...) i np. na przykładzie samolotu, by rozróżnić czy da się nim latać czy nie, jest to kwestia czy samolot ma lotki, by nim po prostu sterować.

Helikopter kiedyś też kupiłem taki mały za 40zł i też zbytnio nie mogłem nim sterować i właśnie nie wiem jak rozróżnić(po czym) którym helikopterem da się sterować stąd moje pytanie: jak rozróżnić, którym helikopterem rc da się latać, a którym nie? myślę, że rozumiecie? po prostu nigdy się nie interesowałem heli i nawet nie wiem na jakiej zasadzie helikoptery działają że np. pochylają się w przód?, bo w wypadku samolotu wiem co lotki robią z samolotem i wgl. i teraz już wiem, że samolot bez lotek to nie samolot ; ) i chciałbym się dowiedzieć jak jest u heli

 

2. Czy tym heli da się sterować http://allegro.pl/show_item.php?item=3705614648 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz co najmniej 4 rodzaje sterowania

1. Zabawki

- 1 wirnik asymetryczny + śmigło ogonowe w bok - w założeniu ma latać zawsze do przodu, możesz skręcać

- 2 wirniki asymetryczne + śmigło ogonowe do góry - możesz latać do przodu, tyłu i skręcać

- 2 wirniki asymetryczne - bez śmigła ogonowego (atrapa) z regulowanym pochyleniem śmigieł (np Lama V3 i V4) - możesz latać do przodu, tyłu, na boki, skręcać

2. Modele

- 1 wirnik symetryczny z regylowanym skokiem i pochyleniem + śmigło ogonowe w bok z regulowanym skokiem - latanie 3D :D

 

 

Zabawki zawsze latają, modele ponoć nie...

Zabawki do opanowania w 10 minut - potem się nudzą. Modelem nie latałem, nie mam takich nerwów aby używać kosiarki bez osłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czyli tym śmigłowcem da się latać http://allegro.pl/sh...item=3705614648 ? bo ma 2 wirniki asymetryczne + śmigło ogonowe do góry, dobrze rozumuje ; d?, bo tak jak mówiłem kiedyś kupiłem heli i całkowicie nic nim nie dało się robić..

 

2. Znacie może jakiś poradnik działania helikoptera? Tu jest bardzo fajny poradnik działania samolotu (jak skręca itp.) http://www.gorzow.mm.../jakdziala.html chodzi mi o to samo lecz o poradnik, który wytłumaczy mi jak np. heli skręca, znacie taki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dodam swoje trzy grosze.

Ten model z allegro raczej nie będzie latał tam gdzie chcesz. Będzie się po prostu unosił w powietrzu i "jakoś tam" reagował na stery. Jedyna zaleta to taka ze nie popsuje się tak szybko jak model przy bliższym zapoznaniu się z szafą, podłogą czy sufitem.

Zabawek które latają "posłusznie" jeszcze nie widziałem.

Tańszy model który już będzie Cie słuchał to najpopularniejsza LAMA.

Co do zasady działania helikoptera to kolega Paweł już Ci podał linka. Ewentualnie na youtube znajdziesz filmy w slowmotion jak działa głowica w helikopterze.

Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.