Skocz do zawartości

Glow Plug - podtrzymanie żarzenia świecy


aniol310

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Ten układzik to jedno, druga sprawa to zasilanie do niego, namierzyłem z TME układ stabilizatora impulsowego z zasilaniem w szerokim zakresie i możliwością ustawienia napiecia nawet na 1,25V, to jest MIC4684YM i ma prąd wyjściowy do 2A.

Co do części sterującej to Attiny15 pewnie by wystarczył.

Jest tylko jeden mały problem ze świecą, w układzie przytoczonym wyżej świeca nie jest połączona z masą, trzeba uważać by nie zrobić zwarcia masy układu do silnika .... aczkolwiek taki sposób sterowania jest prostszy.

Postaram się dziś to namalować.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

zainteresowal mnie ten temat i prosze kolegow na nadsylanie materialow i dyskusje .

Mysle nad procerorem rozpoznajacym szerokosc impulsu ( sterowanie silnika ) i wyjscie PWM do zasilania tranzystora polowego . podejmuje sie zrobic uklad testowy a potem udostepnic temat . Programuje jesdynie atmelki czyli moze jakis ATiny 13 .

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ale ma wady tzn. Zasilanie z ogniwa 1,2 V a ja mysle z jednego lipola . Mozliwe ze dobrze pracuje ale jak jest np. z rewersem , mozliwoscia uruchamiania z wewnetrznego zasilania itp. Mysle o tym zeby nawet miec wyswietlacz dopinany do ukladu i precyzyjnie ustawiac charakterystyke podgrzewania.

Marek S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. po co zasilać to z li-pola? 1 cela nicd/nimh 1,2v przy pojemności np 1000mAh jest lżejsza no i nie zachodzi ryzyko spalenia świecy przy błędnym zaprogramowaniu...

2. zasilanie świecy z pakietu radia jest dość ryzykowne

3.charakterystykę grzania ustawia się w radiu...liniowo, punktowo jak chcesz- po co dodatkowy wyświetlacz?

 

Jedyna "wada" tego ustrojstwa to konieczność pamiętania że program uruchomi się tylko w położeniu "mały gaz" czyli przy położeniu drążka "pełny gaz"- grzanie ma działać tylko na małych obrotach i przy odpalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
1. po co zasilać to z li-pola? 1 cela nicd/nimh 1,2v przy pojemności np 1000mAh jest lżejsza no i nie zachodzi ryzyko spalenia świecy przy błędnym zaprogramowaniu...

2. zasilanie świecy z pakietu radia jest dość ryzykowne

3.charakterystykę grzania ustawia się w radiu...liniowo, punktowo jak chcesz- po co dodatkowy wyświetlacz?

 

Jedyna "wada" tego ustrojstwa to konieczność pamiętania że program uruchomi się tylko w położeniu "mały gaz" czyli przy położeniu drążka "pełny gaz"- grzanie ma działać tylko na małych obrotach i przy odpalaniu.

1- Li-pol po to ze mam kolekcje takich co utraciły parametry

2-zasilac mozna tylko procesor a nie swiece tu sie zgadzam .

3- jasne mam na tyle kanałow ze to żaden problem pomixowac

Ale mnie to sie nie podoba chce cos innego wymyslec :)

marerialy przjrzalem ale nie mam mozliwosci zaprogramowania PIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.