Skocz do zawartości

Extra 300 - 2.12m


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Rozpocząłem budowę extry 300, model rozpiętości 2.12m, uprzedzając pytania, to co drewniane na fotkach (oprócz stołu) waży 1020g. Model budowany samodzielnie, jak widać do zrobienia zostało jeszcze wiele, z pewnością wyrobię się na ciepłe dni. Ze względu na ferie model powstaje w dosyć szybkim tempie, nie koniecznie będzie to szybko dla niektórych kolegów :wink:

 

Suche dane techniczne:

Rozpiętość: 2120mm

Długość: 2000mm

Waga: spodziewam się pod 8kg, jak na razie nie wygląda to tak tragicznie.

 

Fotki: (lepsza jakość jest po otwarciu w nowym oknie, kliknij na fotke)

 

pict5573qz3.jpg

pict5574rf2.jpg

pict5572wo6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan jak chcesz latac 3D to tak kombinuj żeby sie z masa zmiescic w 7kg, bo inaczej to bedzie krucho z moca. Przez ten wekend oblatalismy dwa modele mojego superstara i kumpla extre 330 z cmpro. Silniki takie same dl50, extra jest mniejsza od superstara i wazy ok 7kg, superstar ok 7,6kg z paliwem. Obydwa ciagna porzadnie, ale extra wydaje sie bardziej zrywna.

 

Skrzydla robisz styro czy konstrukcyjne?? bo tu mozna sporo masy zaoszczedzic

 

Fajnie ze przesiadasz sie na cos wiekszego, sam zobaczysz ze duzym lata sie przyjemniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydla robisz styro czy konstrukcyjne??

 

Waham się właśnie pomiędzy konstrukcyjnymi a styro + balsa. Rdzenie styro są już wycięte, wystarczy wstawić dobrze rurę i można oklejać balsą. Skrzydła konstrukcyjne musiałbym zaprojektować i rzucić na jakiś ploter żeberka. Zobaczymy.

 

ak chcesz latac 3D to tak kombinuj żeby sie z masa zmieścic w 7kg

Masa jaką podaję to tylko masa orientacyjną, nie wiem jak wyjdzie, jak dotąd nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ak tam dalsze postępy pracy nad tym modelem?

 

Coś tam zrobiłem, pomalowana owiewka, oklejony kadłub, odpalony w kadłubie silnik, obecnie wszystko umocowane w kadłubie: zbiornik zapłon, itp. Nadal nie powstały skrzydła.

Już trochę nie aktualne zdjęcia można zobaczyć tutaj: http://picasaweb.google.com/klaps6/Extra300212m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, no ladny ladny, jakies postepy w pracach?

 

A ten silniczek to jezeli sie nie myle jest GR pro? Jesli tak i juz latales to chcialbym wiedziec jak chodzi bo znalazlem chyba tej samej marki (na oko taki sam) 50cm twin :> :devil:

Zachorowalem na twina ale zeby nie montowac 100 czy 150cm w modelu 2,6 m to moglo by byc rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.