Skocz do zawartości

Mile wspomnienia wiec zrobilem sobie TO!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mialem Lezy Bee zrobiona z elaporu ale ze to material ktory dlugo niewytrzymuje czasu uzywalnosci wiec zrobilem sobie z balsy

Zajelo mi to zeszla sobote i niedziele i wczoraj pokrylem folia

Modelik wazy obecnie 150 g.

 

lezy1hx2.th.jpg

 

lezy2eu2.th.jpg

 

lezy3el0.th.jpg

 

lezy4ei8.th.jpg

 

Co modlik potrafi to wszyscy wiedza ale mnie najbardziej w tym modelu to podobalo mi sie to ze tym modelem mozna niemal pionowo schodzic do ladowania i powiem ze doszlem do takiej wprawy ze ladowalem na dachu garazu swojego o wymiarach 6*5m

Silnik zastosowalem z CD bardzo malutki o srednicy 18 mm i wadze 24 g. i na smigielku 7*3,5 GWS i pokiecie litowo-jonowym z laptopow 2S latalem swobodnie 35 min. a rekord to 48 min non-stop na silniku

Zakrety robi wlasciwie w miejscu wiec latalem sobie kolo domu a dzialka ma 7 arow powierzchni w tym dom i garaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie widzę ten model wykonany z balsy ! Ojjj jest czym oczy nacieszyć :jupi: Waga 150g przy jakiej rozpiętości ? Zastanawiałem się nad zrobieniem tego modelu już wiele razy... Ale jakoś nigdy się do tego nie mogę zabrać :wink: Plany mam rozumieć z alexrc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak mala waga to dlatego ze model malutki na zdjeciach tego niewidac

Ma rozpietosc skrzydla 70 cm a glebokosc plata 22 cm wiec malutki na tylna polke do samochodu

Mialem kiedys link do planow ale zostal mi tylko malutki planik na arkuszu A4 i z niego sobie powiekszylem

Plany na 400 setke posiadam oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma rozpietosc skrzydla 70 cm a glebokosc plata 22 cm

 

:shock: :shock: :shock: Czyli obciążenie powierzchni nośnej wychodzi ok. 10 g/dm2 !! :shock: :shock: Jestem pod wrażeniem ! Nie dziwię się że zakręca w miejscu ! Przecież to lekkie jak piórko ! :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo spodobał mi sie model czy masz Jacku jakieś fotki z budowy modelu???

Myśle nad popelnieniem tego modelu ale na silniczek tp2408-21 i pakiet 3S lub 2S ale wtedy zwiększyłbym rozpiętość do 1m

 

Edit

 

Skąd można pobrać plany tego modelu szukałem na sieci ale mam problem ze znalezieniem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jak juz wspominalem mam tylko skopiowane plany z neta bo kiedys udalo mi sie je znalesc ,czy jakos tak dawno to bylo i juz niepamietam

Do dzis szukalem i dalem sobie spokoj bo chyba ich niema

Mam skaner wiec jak chcesz to ci zeskanuje to co mam a ty sobie powiekszysz ok

A fotek z budowy niemam bo niemyslalem ze sie ktos tym modelem zainteresuje , a po dugie jest dosc latwy w budowie wiec sobie poradzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.