Jump to content

Skrzydło dwuczęściowe


eddy-eddison

Recommended Posts

Siemka 8) jestem początkującym modelarzem i buduję szybowiec wolnolatający i zostało mi do wykonania skrzydło a ,że ma miec rozpiętośc 1600 mm postanowiłem wykonac skrzydło dwuczęsciowe ponieważ będzie wykodniejsze w transporcie. Pozostał tylko jeszcze jeden malutki problem ,ponieważ nigdy takiego skrzydła niewykonywałem i niewiem jak to zrobic. Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź eddy-eddison (Adam). :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Guest tom_tom

Cześć,

 

zadałes pytanie w stylu:

 

"nigdy nie jeździłem samochodem, nie mam pojecia jak się jeździ, a kupuje właśnie vana. A że kupuję jeszcze do niego przyczepę, to juz wogóle nie wiem jak się do tego zabrać. Pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedź."

 

Sam widzisz, że oczekujesz od kogoś czegoś ... łagodnie mówiąc skomplikowanego :)

 

Nawet nie postawiłeś żadnego konkretnego pytania.

 

Tomek

Link to comment
Share on other sites

Guest tom_tom

eddy-eddison,

 

Odpowiadam na Twoje pytanie :)

 

Żeby zbudować takie skrzydła, musisz wpierw kupić kilka ton profili z duraluminium i płaskowniki z hartowanej stali. Musisz również zaopatrzyć się w blachę duralową (koniecznie rosyjską, jest najlepsza). Do tego musisz posiadać niezły warsztat z obrabiarkami. Musisz wyciąć żebra, podłużnice i dźwigary. Następnie za pomocą nitów połączyć to ze sobą i pokryć blachą. W środku umieść zbiorniki paliwa. Następnie na samym końcu skrzydła trzeba pomalować lakierem bezbarwnym i - GOTOWE. Masz skrzydła dokładnie takie, jakie miały MiGi :)

 

P.S. Tak na poważnie:

 

1. Wypada się przedstawić na Forum, wstawić swojego awatara (zdjęcie - jak wszyscy)

2. W sieci masz masę planów, poradników, postów, zdjęć, filmów jak zrobić 100 różnych typów skrzydeł. Poszukaj w google, poświęć trochę czasu na to a napewno wiele znajdziesz. Odpowiedź na Twoje pytanie zajęłaby masę czasu, a po co pisać setny raz o czymś, o czym inni pisali wielokrotnie ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.