Skocz do zawartości

TOTO-1


teo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się na budowę modelu TOTO-1. To jest mniej więcej to co potrzebuję - mały motoszybowiec do latania na łące, prosty i tani w wykonaniu. Ma służyć do nauki latania, oczywiście będę łapał kominy termiczne.

Zakładam, że model będzie miał ster kierunku, wysokości oraz kilka eksperymentalnych skrzydeł z oraz bez lotek. Nie przewiduję kretów. Obecnie próbuję dobrać wyposażenie, ale już mam mętlik w głowie od tej nowoczesności. Z relacji innych wychodzi, że ten 140cm motoszybowiec ma masę startową od 540g do 720g, dobry silnik to emax 2822 i pakiet 1300 mAh 11.1V.

 

Wstępnie wybrałem z 3 okolicznych sklepów(nie chcę zakupów przez internet) następujące wyposażenie:

-silnik REDOX 400/1200 ; 500/1000 ;500/1400 56zł (w okolicy emaxów brak, czasem są jakieś niedobitki tower pro)

-śmigło składane 8x4 na wal 3.0mm ~60zł

-regulator REDOX 30A za 43zł poprawiony z twardym hamulcem (20A jest o 3 g lżejszy i 10zl tańszy)

-akumulator REDOX 2s 7.4V 2200mAh 20C 121g za 66zł // chciałbym 2S nie popularne 3S

-serwa:

Tower Pro SG-90 13zł

Tower ProSG-92R 13zł

REDOX S90 13zł

FEETECH FS 90 21zł

Hitec HS-55 40zł ? wprawdzie już nie 180zł, ale czy warto?

Tower Pro SG-50 ~ 18zł

Tower Pro SG-51R ~ 18zł

 

-ładowarka REDOX alpha v2 90zł

 

 

Wg. tego co wyczytałem taki napęd powinien dać 300g ciągu statycznego i pozwalać latać ponad 40minut. Na szczotkowym speed 400, miałem kiedyś 160g - 250g ciągu i jakoś się latało na cięższym modelu z samoróbnym pakiecie NiCD AA i kiepskim skrzydle. Czasem ledwo latało, ale jednak.

Chcę latać majestatycznie, długo, nie potrzebuję wyciągać się pionowo, ale ma być przyjemnie. Logistycznie nie przewiduje możliwości lądowania pakietów na lotnisku. Wyposażenie ma być na miarę właśnie do tej wielkości motoszybowca, no chyba że mnie przekonacie.

 

 

 

Możecie mi pomóc w doborze podzespołów? Chciałbym tanio i dobrze :P . Nie chcę chińszczyzny najgorszego sortu. Ma działać. I tak w ciągu najbliższego tygodnia nic nie kupię, nawet listewki sosnowej - inwentaryzacje, więc mamy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym założył silnik eamaxa 2812 do tego śmigło 8x4 GWS + prop saver, pakiet 3s 1000 do 1300 (w 2s nie ma co sie pchać mało prawdopodobne że ci się później przydadzą) do tego regiel 20A serwa http://abc-rc.pl/sg-90 serwa napewno wytrzymają miałem w sky surferze przeżyły 3 z 4 po chyba 1000 i jednym kretacie i teraz siedza w rwd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk900, to nie ma być samolot, a motoszybowiec. Śmigło pełne może posłużyć jedynie do doboru rozmiaru.

 

Na dzień dzisiejszy sprawa wygląda tak. Mam już 4 serwa (redox s90), regulator (redox 30A), ładowarkę i jeden pakiet lipol RMS power 1600mAh 11.1V 25C. Sprzedawca namówił mnie na ten akumulator za 75zł, ale chyba jest on przeznaczony do większych motoszybowców (np. vento ~180cm 700g). Wydaje mi się, że dokupię akumulator 1200mAh 3S za 54zł , ew. jednak pójdę w coś 7.4V, gdyż później taki mi się bardziej przyda.

 

Duże śmigło składane, małe obroty, mały pobór prądu, wysoka sprawność, tak po motoszybowcowemu. Jaki silnik i śmigło do tego proponujecie? Mam do wyboru:

-emax cf2805

-emax cf2812

-emax cf2822

-redox 500/xx

-emax gf, bl, gt,

 

 

edit

Posiadam silnik emax cf2822, śmigo składane 8x4, listewki sosnowe, balsę. Niebieskie panele podłogowe cezar - w drodze. Niestety nie wiem czy ten silnik ma obroty 1000, czy 1200 na 1V. Mam nadzieję, że taki zestaw poleci i to dużo lepiej niż szczotkowe 400. Jakby nie patrzeć, zamiast kupować wyposażenie, w podobnej cenie miałbym już kupny, gotowy, wyposażony model. Powiedzcie mi jakie teraz stosuje się bowdeny do takich małych modeli jak toto1? Kiedyś były takie z białym i pomarańczowym plastikowym pancerzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.