Skocz do zawartości

Problem Frsky moduł DHT-U


mavericknt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem.

Moduł mam od roku nigdy nie było żadnego problemu.

Dziś stało się!!! Start modelu z reki nawrót na górce i nagle moduł zgasł(nadajnik dalej chodził JR PCM9X)

no i model gleba. Szybowiec full węglowy(antenki wypuszczone na zewnątrz).

Moduł gdy zgasł szumiał głosniej jak zwykle gdy pracuje.

Wyłączyłem nadajnik włączyłem i nic.

Po kolejnym uruchomieniu załapał lecz wyswietlacz migotał.

Temperatura na zewnątrz 0 stopni.

 

Jakieś pomysły co może być nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Będę strzelał ale chyba w ostatniej linijce opisu jest odpowiedz na pytanie postawione w ostatniej linijce postu.

 

1. Przekroczone warunki pracy elektroniki ... temp chyba powinna być +5 stopni Celsjusza.

2. Zawilgotnienie w związku różnicą temperatur.

 

Zwłaszcza jeśli radio zawiezione do domu i odstawione na kilka godzin działa bez problemu tym bardziej wskazuje na oba wyżej wymienione przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tan sam moduł i u mnie nic nie szumi - aż mi to dało do myślenia. Ja latam przez cały rok, w zimie również przy -10 i nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów, za to padły mi dwa wiersze na wyświetlaczu i też nie wiem od czego ale raczej nie od zimna. Jak wyjaśnisz sprawę to napisz, będzie wiadomo na co zwrócić ew. uwagę.

Sprawdź ew. połączenie modułu z radiem /styki, kabel/ - może tu tkwi problem. Kondensacja wilgoci na sprzęcie występuje raczej jak wnosi się go z zimna do ciepła - przynajmniej tak mi się zawsze wydawało :unsure:

W manualu nie dopatrzyłem się zalecanej temperatury użytkowania.

 

Z ciekawości zapytam czy miałeś ustawiony alarm RSSI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem alarmu RssI.

Sprawę wyjaśniłem tym że zamówiłem nowy moduł. Koszt modułu to 250. A modelu ventusa 4000. Tak więc wolę go wymienić.

Natomiast ten moduł powędruje do speca elektronika Krzyśka W z Krakowa. On sprawdzi co i jak i wtedy będę pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.