Skocz do zawartości

GR100T


Mirekw63

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesiu jestem po rozmowie z panem z Nastika i ten zapewnił mnie że gwarancja obejmuje okres 12 ms i serwis jest w kraju, a do tego dobry dostęp do części zamiennych i cena jest dwukrotnie niższa od np.DA100.Wymiary silnika są podobne jak w DA 100 ,tylko wymiar od świecy do świecy 26,5cm.Do mojego Staudachera idealnie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego wątku Chińskich wynalazków zaczne pierwszy.Posiadam silnik SPE 40cm i nikt mi nie powie że to szajs .Ładnie wchodzi na obroty ,z odpalaniem nie ma problemu i przez jeden sezon użytkowania nie zgasł mi w czasie lotu.Mam sentyment do chińczyków.

Bo chodzi tu o to , że mając małe fundusze a duże chęci do latania , to trzeba szukać innych , tańszych ale dobrych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheheheh moze i nie zgasł ale trudno go wogóle nazwac mirek silnikiem przerywa,dławi sie,a nawet doszło do tego ze w powietrzu sie rozleciał heheh mówie tu o uchwytach mocujacych silnik do modelu mówie ci kup porzadny silnik a nie wymyslasz i podniecasz sie gównami juz dawno jak bys posprzedawał tego wszystkiego szmelcu bys miał na dobry silnik i pewnie model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześu mylisz się bardzo mocno ,więc wyjaśniam.Za moje skarby modelarskie bym kupił co najmniej dwa DA100 .Co do SPE40 to dwa mocowania urwały się przez odkręcone śróby,a to moja wina że niezabezpieczyłem je klejem i nie sprawdzałem mocowań.Pracował nierówno dlatego że był odkręcony . A zgasł tylko dlatego że jak się całkiem odkręcił to zajeb... śmigłem w osłonę i wisiał na serwie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochany Mirasku mocowania nie powinny pęknac u mnie w modelu tez sie odkreciły 2 sruby i nic nie popekało nie wiem czy mam sie z tego powodu cieszyc ze mi nie pekły ale chyba tak, czemu w wilczych laskach rozwaliłes model bo silnik nie równo pracował czy nawet zgasł porównac ten silnik mozna do radugi tez tylko wygladem przypomina silnik nic wiecej. Latajac na takich wynalzakach mozna, ale jak zapłacisz przypuscmy kiedys za model troche wiecej i w zawisie ci zgasnie to nic tylko współczuc zreszta tobie cos wytłumaczyc to jest ciezko spodziewałem sie tego ale moze po paru latach zmienisz zdanie i bedizesz wolał kupic jedna rzecz lepsza niz 4 gorsze,to jest tylko i oczywiscie moje zdanie wiem ze i tak zrobisz po swojemu hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz słabą pamięć .Silnik równo pracował , przestał reagować na gaz i chodził na wolnych obrotach aż do kreta.Po prostu pękła dzwignia serwa.Błędem było mocowanie silnika na miękkich wibroizolatorach a serwo i popychcz od gozu na sztywno z kdłubem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAX Panowie!!!

 

Ton wypowiedzi jednego z kolegów sugeruje ze ma niestrawność - bo wszystkie rozumy juz pojadł. Wojny co jest lepsze od czego pojawiają się w każdej dziedzinie - ale jakos u nas charakteryzują się wyjątkowym pieniactwem. Uważam że należy sprawę wyjaśnić i jeśli ktoś ma informacje z pierwszej ręki na temat silnika - to proszę o podzielenie się z nami - to że silniki GR są opisywane na zachodnich forach i mają dobre recenzje to sprawa znana. Ale wolałbym coś konkretniejszego usłyszeć. Rozmawiałem ze znajomym z Australii - gdzie wyjątkowo popularne są chińskie silniki (nie mówie że DA nie) i poinformował mnie że testował ten silnik i jest z niego jak i z dołączonego zapłonu bardzo zadowolony. Oczywiście jest to informacja z 2giej ręki. Natomiast z silnikami sprzedawanymi u nas jako TM100 - były problemy - z zarówno z zapłonem jak i z pojawiającymi się wyciekami.

 

Kolejny raz przypominam ze to nie moja opinia - ale na bezrybiu i rak ryba.

 

P.S. Co do informacji że chińskie jest złe - a np: DA dobre - to mam sporą kolekcje zdjęć DA 50 z dziurą w karterze, wyrwanym cylindrem czy zerwanymi od wibracji łapami silnika.... każdemu sie może trafić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.