Jump to content

Problem z Sanwa rds 8000


maciejox
 Share

Recommended Posts

Witam, mam poważny problem z moją aparaturą sanwa rds 8000. Otóż jakieś 2 tygodnie temu wybrałem się latać. Wykonałem 4 loty bez żadnych problemów. Następnie zapakowałem 5 baterię i ustawiłem się do startu. Dodałem pełny gaz i zaraz po tym jak model oderwał się od ziemi poszedł ostro w lewo i uderzył o ziemię chociaż oddałem mu cały drążek w prawo. No trudno - stało się. Myślałem że to móh błąd. Ale dzisiaj z naprawionym modelem wybrałem się latać. Przed startem postanowiłem jednak dokładnie wszystko sprawdzić. Dodałem pełny gaz trzymając model ręką. I co się okazało! Czym więcej dodawałem gazu, tym bardziej kierunek wychylał się w lewo. W radiu nie żadnego mixera na faz z kierunkiem. Wykluczyłem możliwość zepsutego odbiornika lub serw. Pozostaje sprawa aparatury. Spotkał się ktoś z czymś podobnym i co mam na to poradzić?

Link to comment
Share on other sites

a jak masz podpięte kanały? w jakim trybie jest radio heli, areo?

Jedyny mixer jaki widze go gazu jest z sterem wysokości.

Co do steru kierunku to jest mix z lotkami.

Co można jeszcze zrobić? Wyłączyć opcje"Basic" dla menu i zresetować ustawienia dla danego modelu. Ewentualnie możesz spróbować stworzyć sobie nowy zestaw pod innym numerem w pamięci radia.

Link to comment
Share on other sites

Radio oczywiście w trybie aero. Kierunek - kanal 4, gaz - kanal 3. Resetowałem już model ale na każdym innym zapamiętanym modelu dzieje się to samo. Cały czas kierunek idzie z gazem. Dodam że jak podłącza sie radio pod komputer, nie widzi wogóle steru kierunku.

Link to comment
Share on other sites

Z rzeczy mechanicznych które mogą miec jakiś związek to kable pomięczy potencjometrami drążka a elektroniką.

Jeśli radio masz na dwarancji to serwis, jeśli nie to możesz rozkręcić i posprawdzać kabelki. Niestety w tych radiach znanym problemem są łamiące się kabelki.

Ja świerzo temat przerabiałem tyle że na lotkach.

Link to comment
Share on other sites

Tylko ja bym nie ryzykował lutujac go na nowo....szybko może się okazć że model spotka sie ponownie z ziemią.

Ja narazie wymieniłem te kable na kabel silikonowy 3 żyłowy od słuchawek .... ale mam jakieś dziwne obawy że to nie jest najlepszy wybór.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jak narazie moje radio dobrze się sprawuje, ale chciałbym ostrzec wszytskich posiadaczy tego radia: kolega, który kupił radio w podobnym czasie jak ja (około 3,5roku temu) ma ten sam problem. Jemu także nagle pęknął kabel od drążka. Na szczęscie było to na ziemi i obyło się bez szkód w modelach.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.