Skocz do zawartości

Przewijanie silnika iPower iBM2210-12 1534KV - 260W


polpakpol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przewinąć taki silnik, mam drut miedziany 0.55 mm emaliowany. Silnik ma 12 zębów i 14 magnesów.Przewinąłem go według schematu poniżej.Po kilku sekundach pracy niemiłosiernie grzeje się (można się poparzyć).Po wstępnym przewertowaniu internetu dowiedziałem się że zwoje nawija się raz w lewą a raz w prawą stronę, czego nie zrobiłem w nim. Co może być przyczyną grzania się silnika ?? Podejrzewam złe nawinięcie. Czy mógłbym was prosić abyście mi powiedzieli jak go poprawnie przewinąć ??

post-9571-0-51535300-1390285347.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierając tego iBM2210-12 powinieneś sprawdzić jakim drutem był nawinięty i ile zwoi było na jednym zębie.

Silnik przewiń najlepiej takim drutem jakim był nawinięty (chyba 3x0,2 ?).

 

post-9571-0-51535300-1390285347.gif

 

 

Faza 1

1 ząb nawijasz w prawo, idziesz do 2 zęba i nawijasz w lewo, idziesz do 7 zęba i nawijasz w lewo, idziesz do 8 zęba i nawijasz w prawo.

Faza 2

3 ząb nawijasz w lewo, idziesz do 4 i nawijasz w prawo, idziesz od 9 i nawijasz w prawo, idziesz do 10

i nawijasz w lewo.

Faza 3

5 ząb nawijasz w prawo, idziesz do 6 i nawijasz w lewo, idziesz do 11 i nawijasz w lewo, idziesz do 12 i nawijasz w prawo.

 

 

Polecam Program do przezwajania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi silnik przewinąłem drutem 0.45 po 6 zwoji na ząb śmiga wyśmienice tylko jest przebicie na stojan :( był słabo izolowany i trochę się grzeje. Powinienem go przezwoić jeszcze raz tylko tym razem muszę czymś odizolować stojan od zwoji,macie pomysł czym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierając tego iBM2210-12 powinieneś sprawdzić jakim drutem był nawinięty i ile zwoi było na jednym zębie.

Silnik przewiń najlepiej takim drutem jakim był nawinięty (chyba 3x0,2 ?).

 

post-9571-0-51535300-1390285347.gif

 

 

Faza 1

1 ząb nawijasz w prawo, idziesz do 2 zęba i nawijasz w lewo, idziesz do 7 zęba i nawijasz w lewo, idziesz do 8 zęba i nawijasz w prawo.

Faza 2

3 ząb nawijasz w lewo, idziesz do 4 i nawijasz w prawo, idziesz od 9 i nawijasz w prawo, idziesz do 10

i nawijasz w lewo.

Faza 3

5 ząb nawijasz w prawo, idziesz do 6 i nawijasz w lewo, idziesz do 11 i nawijasz w lewo, idziesz do 12 i nawijasz w prawo.

 

 

Polecam Program do przezwajania

 

Prawie dobrze, jednak co do 2 fazy, poprawiłbym to tak, by było zaczęte od 9 zęba, czyli

 

9 ząb nawijasz w prawo, idziesz do 10 i nawijasz w lewo, idziesz do 3 i nawijasz w lewo, idziesz do 4 i nawijasz w prawo.

 

Najlepiej zrobić jedną fazę i tam gdzie kończy się 1. faza, od następnego zęba zaczynasz takim samym schematem nawijać 2. fazę, kiedy skończysz 2. fazę, tam gdzie się kończy zaczynasz takim samym schematem nawijać 3. fazę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.