Skocz do zawartości

Latanie przy ujemnych temperaturach


ejdzej88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

takie pytanko :) Ostatnio nie miałem czasu, by polatać, a jak jest czas to pogoda nie sprzyja :/ Mam model z silnikiem 46 ASP i zastawiam się czy nim nie polatać w weekend. Są jakieś przeciwwskazania ze względu na pracę silnika i paliwo by latać przy powiedzmy -15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem w takich temperaturach jedynie, że paliwo robi się mętniejsze i palce drętwieją :D A praca silnika niczym nie odbiegała od normy (OS MAXy, ASP o podobnych pojemnościach), no może z początku trzeba było chwilę dłużej zakręcić rozrusznikiem, ale po rozgrzaniu nie było tego kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zobaczymy jak będą warunki do polatania, to polatam, w zasadzie to o silnik się nie boję podejrzewam, że i tak się nagrzeje i nie będzie z nim problemów, jedyne zmartwienie to nie wiem jak paliwo do silników żarowych zachowuje się przy takich temperaturach. Mam nadzieję, że nie będzie z nim takich problemów jak z Dieslem kiepskiej jakości w zimie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.