Skocz do zawartości

Aparatura spektrum DX6, legalne, czy nie???


filip

Rekomendowane odpowiedzi

Legalna tak samo jak i inne w tej technologii.

Nie kupuj jednak DX6, chyba że chcesz latać tylko na hali lub szkolnym boisku małymi modelami. Pisałem już w innym wątku, że minimum to standard DSM2, te pierwsze rozwiązania mają mały zasięg niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest drobiazg, za parę zł. kupisz transformatorek i bedzie OK.

Porównaj ceny, dla przykładu taki zakup: http://cgi.ebay.pl/DX6I-6Channel-Full-Range-w-o-Servos-MD2-new-in-box_W0QQitemZ370019906432QQihZ024QQcategoryZ34063QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem do innych ofert. moim zdaniem nie ma o czym myśleć nad starą DX6, tu masz już DSM2 i normalne zasięgi, a ceny odbiorników 6 kanałowych już od czterdziestu paru $. Znajdź mi w podobnej cenie odbiornk 6 kanałowy z syntezą naprzykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie chcę otwierać nowego tematu więc napisze w tym.

Jako że mój sceptycyzm do systemów na 2.4GHz opadł podobnie jak spadła cena tych urządzeń (na ebayu są zestawy w cenie poniżej 200USD z przesyłką do Polski) to zastanawiam się nad testowym kupnem DX6i.

Chciałem jednak dowiedzieć się jak wygląda kwestia odbiorników do tego systemu - czy jestem skazany na te kilka modeli produkcji spektrum (dostępnych np w hobbicity) czy jest jakiś większy wybór innych producentów.

Jak wygląda kwesta standardu - czy rozwiązania np. Futaby są kompatybilne z tym DX6i.

 

I na dodatek czy nadajnik DSM2 będzie działał z odbiornikiem DSM (pomijając kwestię mniejszego zasięgu)

 

Wybaczcie jeżeli te pytania są trywialne ale jak na razie 2.4GHz jest dla mnie terra incognita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystkie modele, ale jest ich dość na wszelkie zastosowania. Większość jest teraz dostępna na UH, wczoraj była dostawa. :D

Odbiorniki poszczególnych producentów nie są kompatybilne.

Nadajniki DSM2 obsługują odbiorniki DSM, oczywiście nie odwrotnie. Z tym, że teraz to nie ma większego uzasadnienia, bo jest już spory wybór odbiorników i są w przystępnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Ja chce zapytac sie jak sie ma aparatura Spectrum do Futaby , pytanie to kieruje do kolegi Andych bo podal strone sklepu gdzie ja dokonuje zakupow. Zastanawiam sie nad Futaba 2,4Ghz i ciekaw jestem jak sie ona ma do Spectruma. A takze o co chodzi z tym mode. Podejzewam ze chodzi gdzie steruje sie gazem silnika , lewym badz prawym drazkiem. Ja posiadam EFly Art Techa 35 Mhz i gaz mam na lewym drazku ( gor-dol ) czyli chyba mode 1?

Druga sprawa to taka , chcialbym uzywac jedna aparature nadawca do dwoch odbiornikow , chodzi mi o 2,4 Ghz , da sie to zrobic ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie Spektrum – Futaba nie pomogę, nie miałem nigdy Futaby w ręku, nie wskażę też różnic pomiędzy DSM2 a FASST, bo nie zgłębiałem tego tematu.

Jeżeli w używanej aparaturze masz „gaz” w lewym drążku to jest to MODE2 i aby się nie przestawiać to w tym mode najlepiej byłoby kupić nowy nadajnik. Co do odbiorników to oczywiście można ich używać dowolną ilość, pewne ograniczenie stanowi pamięć radia w przypadku DX7 do 20 modeli, a DX6i 10 modeli, oczywiście pamięć nie ogranicza liczby odbiorników ale po przekroczeniu pamięci konieczność ustawienia nowej konfiguracji zastępując inną już wprowadzoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym napisał Andrzej stanowi istotną uwagę, będącą dużą zaletą systemu 2.4GHz.

Każdy odbiornik jest bindowany z konkretnym profilem w pamięci nadajnika. Ogranicza to liczbę modeli którymi można zarządzać (nie da się wprowadzić profilu "uniwersalnego") ale zabezpiecza przed przypadkowym wypuszczeniem modelu z ustawieniami od zupełnie innego (co np. na Opticu jest bardzo proste i można wysłać model zwykły z włączonym mikserem delta itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.