Skocz do zawartości

Ładowanie Ni-Cd


Maybach

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za niskie napięcie do pakietu 7,2 V potrzebujesz na wyjściu ładowarki około 9 V

 

To po pierwsze

 

A po drugie, zaczyna mnei drażnić polska edukacja. Kończa szkołe podstawową nie mając fizyki ani chemi i nie znają jednostek podstawowych układu SI. poza tym na matematyche nie uczą ich o przedrostkach w jednostkach miar ! !!

 

 

 

mam pakiet 7,2 V 1500 Mah

Maybach z całym szacunkiem ale nie wiem czy twój pakiet ma 1500 Mega czegoś tam na godzine go nijak mi to nie pasuje :(

 

Moze tobie chodziło o 1500 mAh ?? to by wyjaśniało wszystko, jeżeli nie to gratuluje pakeitu i podizel się gdzie, za ile kupiłeś i ile to waży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka od telefonu to napewno nie. Do czego chcesz używac tego ceglastego pakietu ? Ja sam używam Multi-loadera (TITAN)- zasilacza z różnymi wyjściami prądowymi, a ta ładowarka moze ładować na raz do 10cell. (jednym słowem złom :D:D, ale jak narazie tylk oszybole mi w głowie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o ten pakiet. Jest to pakiet do samochodów, a nie samolotów. Dlaczego tak tanio ?? Otóż dlatego, że jest to pakiet ni-cd, który jak wiadomo posiada efekt pamięciowy (w modelarstwie samochodowym ni-cd bardzo mało osób używa... spora większość przeszła już na ni-mh), posiada tylko 1500 mAh które w modelarstwie samochodowym starczają na bardzo mało, poza tym ten pakiet jest No Name... a jak wiadomo nikt nie lubi kota w worku. Reasumując: Pakiet o bardzo małej pojemności, starczający na pare minut jazdy, nienadający się raczej do latania z uwagi na swoją wage... Wg mnie są to pienądze wyżucone w błoto.

 

Po co to piszę ?? a piszę to dlatego aby nikogo nie korciło kupienie tego ;D, bo naprawde nie warto...

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje całkowitą rację!

 

Na poprzednim forum już nie uczęszczam, napisali, ze pod względem wydajności pradowej jest dobry waga raczej nie nadaje sie samolotów, ale można i takie tam rzeczy :?

 

No szkoda uczymy sie na błędach, też i cudzych więc nie popełnijcie mojego błędu...

 

Pozdrawiam

 

A mnie pozostaje to naładowac i zobaczyc czy się nada NARAZIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.modelarz.com/artykuly.php?id_art=60&w=d&ta=2 - poczytaj... Akumulatorki Ni-XX posiadają efekt pamięciowy - pamiętaj o tym.

Koledzy Ci napisali kilka słów odności Twego pakietu...

Generalnie, ładując jakiś tam aku, ładowarka powinna mieć nieco wyższe napięcie niż to znamionowe (czyli: "właściwe") aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka? Czy masz na myśli zasilacz? Znajdź może taki, żeby miał te nieco wyższe napięcie na wyjściu, a prąd na wyjściu najlepiej żeby wynosił 1/10 pojemności aku... Lub odpowiednio zaś 1/5, itd.

Pamiętaj jednak, że im mniejszym prądem bedziesz ładować każde aku, to tym bardziej będzie żywotne (o ile nie bedziesz zbytnio szalał :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarkę znaleźć to żaden problem np: http://www.allegro.pl/item153026895_ladowarka_do_pakietow_z_wtykiem_tamya.html Ja osobiście używam czegośco się nazywa zasilaczem do anteny tzw "polsatówki" albo "siatkówki" koszt w sklepie elektronicznym okolo 20- 25 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie zasilacz a ładowarka to to samo?

Można naładowac akku samym zasilaczem?? :?:

 

Pakietu tego używać będę narazie do poduszkowca a raczej dwóch pakietów!

Byłęm dzisiaj w sklepie zważyć model i wyszło tak

sam model: 470 gram

dwa akku 530 gram :?

Razem 1000gram zasilany dwoma silnikami 400 6V

 

A jak da rade to włoże je do deproniacza, bo zamierzam coś zbudowa cw ferie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.