Skocz do zawartości

Slipso 400 (pylon)


Adrian123

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Wczoraj zabrałem się za budowę pierwszego pylona (plany można znaleźć na tej stronie ).Model będzie napędzany silnikiem klasy 400 i pakiet li-pol 7,4V.Przy kadłubie i skrzydłach jest sporo szlifowania (skrzydła zrobione są z deski balsy 6mm i na niej szlifowany jest profil). W modelu chce zamontować hak i przy starcie strzelać nim z gumy.

Parę danych:

rozpiętość: w planach 75cm jednak moja drukarka postanowiła dać 71cm

napęd: silnik klasy 400

pakiet: Li-pol 7,4V 1000mA

Serwa: wysokość- esky 9g lotki- jedno centralne- dynam(nie polecam tych serw strasznie słabe tryby i dość duże luzy)

waga: 350-400g

Kilka fotek(stateczniki nie są jeszcze wklejone przymierzone do zdjęcia :roll: ):

 

989bde702671102f.jpg

a53650e453987d0e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jakis czas temu zaczolem budowe tyle ze adaptowalem plany pod konstrukcje depronowa

Tutaj widac kadlub jeszcze bez wycietego otworu i jeszcze nie jest oklejony.Planuje oklejac papierem sniadaniowym

?iid=yrtzsi&outx=600&noresize=1&nostamp=1

 

A tutaj skrzydla. Dzwigar stanowi plaskownik weglowy 3x1,5mm ustawiony w pionie

?iid=yrtz8x&outx=600&noresize=1&nostamp=1

 

Stateczniki zrobie jednak balsowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do śmigieł raczej coś z tych: APC 5x5 4,75x4,75 4,5x4,1 4,75x5,5

Nic z tego.Ten pierwszy to max 3/2 .Przy 3/3 juz moze sie grzac

Ja ma podobny tyle ze TURINGY i przy 3/3 i 2S1P juz sie robi goracy a juz nie mowie co sie dzieje na 3 celach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelem można latać rekreacyjnie a nawet trochę nim szybowałem jednak podchodzenie do lądowania jest bardzo szybkie. Jak by ktoś robił ten model przy oblocie radze zmniejszyć wychylenia nawet o połowę .Lotki wydaja się małe jednak przy maksymalnych wychyleniach lekkie odchylenie drążka powoduje beczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.