Skocz do zawartości

Jaka 9 z synteza ?


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak już szalejemy po swiecie, to może taka propozycja: http://www.himodel.com/radios/35Mhz_JR_PCM9X_II_9-channel_digital_proportional_radio_control_system_W_PLL-synthesized_RF_module.php

JR PCM 9X II z odbiornikiem 10 kanałowym (odb. też z syntezą) i serwami za 475$ (loco Chiny).

Przesyłka 35$ i 22% VAT od całości to około 1850zł

 

W sumie u nas tyle kosztuje sam nadajnik, ale jest gwarancja :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyglada ze multiplex nienadaje sie na f3a wiec po co ja buduje Losia :wink:

Ani Ty, ani Łoś nie nadajecie się do akrobacji F3A 8)

Z tobą to może się jeszcze zmienić, ale Łosiowi już tak zostanie :lol:

 

Boogie

Co do VATu, to nie wiem jakimi regułami kierują się celnicy, ale lepiej w kalkulacji przewidzieć wszystkie możliwe opłaty i ewentualnie się ucieszyć, niż potem żałować.

W ten sposób licząc (bez VAT) Futaba to 650$, a JR 475$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz polska instrukcje do JR9

http://www.wimarex.ichu.pl/product_info.php?cPath=61&products_id=375

i musze przxyznac robi wrazenie, choc prawde powiedziawszy niewiele wiecej mozna zrobic niz w futabie9, a IHMO programowanie mniej intuicyjne i trudniejsze

przewaga:

krzywa gazu 7 punktowa i 2programowalne mixy 6 punktowe ( w futabie 5/5)

ale czy to ma az takie znaczenie?? :D

no chyba ze cos przeoczylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja nalezy do kupujacego oczywiscie.

 

Od kilku lat marzyl mi sie JR 10X (tak JR!!!), ale to poza zasiegiem moich funduszy. W momencie kiedy zobaczylem 9X chcialem go miec. Rok temu nadarzyla sie okazja zakupu lepszej aparatury i ostatecznie ze wzgledu na cene padlo na Futabe 9C (ok 450 dolcow zamiast 700 wowczas za JRa). Z pol roku temu trafila mi wlasnie dziewiatka JR. W momencie jak ja wzialem do rak poczulem cos, co mnie ostatecznie odrzucilo od niej calkowicie- WAGA!!! Byla bardzo ciezka. Moze sie to wydawac dziwne, ale wlasnie to mnie zdziwilo, ze byla znacznie ciezsza. Kolega ma w niej typowe paluszki, wiec tutaj roznica jest nieznaczna jesli w ogole jakas jest.

 

Poza tym za Futaba przemawial u mnie system przyporzadkowywania kanalow, taki jak u Hiteca. JR ma system graupnerowski chyba, ktory jest ciut inny- jak nie to mnie uswiadomcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio to napewno multiplex 9.

Przez chwile chodzilo mi po glowie JR9 ale zakup u chinczyka jest troche zryzykowny z powodu serwisu ()brak) oraz Vatu (moze wystapic).

Mx ma wszystko co potrzebuje tez jest solidnym radiem a pozatym nie blyszczy tak bardzo jak konkurencja. (bardziej surowy wyglda).

 

Mysle za 10 dni bede szczesliwym posiadaczem nowego radyjka :D

 

Moje radio Optic 6 idzie di kolegi Wojtka (Skay Ace) .

Oby mu sluzyla dobrze i dlugo. (W komplecie z kwarcami na podwojna 2 pakietami odbiorczy + nadawczy, instrukcja po polsku oraz oczywiscie radio ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie jak ja wzialem do rak poczulem cos, co mnie ostatecznie odrzucilo od niej calkowicie- WAGA!!!

Masz całkowitą rację. I to chyba większość tak ma. Ja np wziąłem do rąk Maxa 66 (też oczywiście JR) po lataniu tylko na moim poczciwym flashu, to nie dałem rady latać dopuki nie wziąłem paska. Pare minut minęło zanim się przyzwyczaiłem. To większość ludzi ma tylko radia JR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku ja od prawie miesiąca jestem szczęśliwym facetem z Mpx 9 .Dostałem niestety instrukcję po angielsku i dodatkowo instrukcję do Mpx 7 która podobno miała być wystarczająca również do 9.Nic bardziej mylącego ,a p Halinka z Riku niestety została wprowadzona w błąd przez człowieka który tłumaczył instrukcję.

Swoje modele przeprogramowałem na "9" ale do końca nie jestem pewien czy są jeszcze jakieś niuanse o których nie wiem ,ponieważ z "angielskim się nie bardzo lubimy"

Mimo tego nie zamieniłbym Mpx na inną firmę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.