Skocz do zawartości

Modulator do aparatury


tomson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Rzecz faktycznie godna uwagi , dlatego na początek (jeśli można ) dwa pytania:

1) Jakie są koszta takiej układanki ?

2) Jak z dostępnością elementów

No i trzecie pytanie : Co ten modulator potrafi. Pozdrawiam Janusz.

Zyczę satysfakcji z użytkowania tak zmodyfikowanego nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) koszty zamykają się w kwocie 50zł, jeszcze na piwo starczy albo dwa :)

2) elementy bez problemu dostępne w sieci, Problem może być z dostaniem wszystkiego w jednym miejscu tzn. jak wyświetlacz w firmie X był tani to albo nie było procka albo był drogi, Jak znalazłem tanio procka w firmie Y to znowu LCD był w zaporowej cenie

Ja akurat miałem szczęście bo używaliśmy takich LCD w pracy ;)

 

Jeśli chodzi o możliwości to pewnie nie wymienie wszystkich albo po krótce

 

5 kanałów proporcjonalnych

2 kanały na przełącznikach

pamięć 8 modeli i edycja nazwa

miksery klapolotki, wysokość-klapy, klapy-wysokość, gaz-wysokość

regulacja max i min wychyleń i punktu zero

rewersy

nieliniowość

D/R

alarm baterii

timer

ostrzeżenie o wychylonym drążku gazu

Możliwość wykonania i podłączenia modułu syntezy (nad tym teraz będę siedział)

 

 

P.S. @Motyl Obudowa była wredna pełno załamań i przetłoczeń więc wyszło tak jak wyszło

Teraz będziemy robić od podstaw nową obudowę własnego projektu z pulpitem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) koszty zamykają się w kwocie 50zł, jeszcze na piwo starczy albo dwa

W takim układzie pojawia się alternatywa dla drogich ( z górnej półki) urządzeń RC , zwłaszcza , że z kolei wykonanie całego toru w.cz. to są koszta jeszcze mniejsze (łącznie z odbiornikiem)

Tak , tak, widzę mnóstwo postów przemawiających za tym, że to się nie opłaci, no ale ja

mam zgoła inne przekonania w tej kwestii, tymbardziej, że już od kilku lat latam na własnoręcznie złożonej aparaturze (mówię tu o elektronice) - brakuje mi jedynie bajerów jakie

mógłby dostarczyć ten rodzaj układu kodującego. Jeszce tak na marginesie dodam, że koszt odbiornika, przy dzisiejszych cenach elementów to zaledwie parę złotych.

Być może już nie będzie to sztuką dla sztuki , a rachunek ekonomiczny przeważy szalę na stronę opłacalności tego typu działania. Pozdrawiam Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki hubert_tata :) To, że długie to super - można tam się mnóstwo dowiedzieć :)

 

jasiekbrej - a pochwalisz się jakąś bazą schematów? :)

 

 

Sztuka dla sztuki cz nie - to przecież cała przyjemność w tym by budować samemu - przynajmniej dla mnie. :) Albo przynajmniej wiedzieć dokładnie jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.