Skocz do zawartości

Kompletowanie elektroniki


Ferq

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. W modelarstwie lotniczym jestem nowy, i jak każdy newbie od czegoś trzeba zacząć. Aparature już mam (Sanwa VG6000), ładowarke posiadam starą, czyli shark 10v2, gdzieś jeszcze mam servo standard kyosho. Na forum sądze że uzyskam podpowiedzi i sporo ważnego info dla kogoś takiego jak ja :wink:

 

Oto co sobie wybrałem:

 

Regulator: http://rcsklep.pl/product_info.php?products_id=115

Serva: 2x http://rcsklep.pl/product_info.php?products_id=107

Silnik: http://rcsklep.pl/product_info.php?products_id=182 - tutaj od razu pytanie. Czym różnią się silniki z oznaczeniami 12Y itp.? Zauważyłem jakieś różnice w kv ale i tak nierozumiem...

Akumulator: http://rcsklep.pl/product_info.php?products_id=256 Brać 2S czy lepiej 3S?

 

Jeszcze akcesoria:

Piasta: http://rcsklep.pl/product_info.php?products_id=132

 

Mam problem ze śmigłami, niewiem jakie byłoby najbardziej odpowiednie. Mam zamiar latać modelami do 1m 300-570 gram. Wiem że sama chińszczyzna ale portfel 16 latka ma swoje dno, a próbowałem się wyrobić w około 200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ty kupujesz wyposażenie tak po prostu czy do jakiegoś konkretnego modelu?? Bo jeśli tylko po to żeby mieć, to może lepiej się wstrzymaj i najpierw kup albo zbuduj jakiś samolot i do niego dobieraj wyposażenie. A jeśli masz jakiś samolot to podaj jakieś wymiary, wagę, itp. Uwierz, że tak będzie nam łatwiej Ci coś doradzić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze śmigłami, niewiem jakie byłoby najbardziej odpowiednie. Mam zamiar latać modelami do 1m 300-570 gram.

A jakimi konkretnie ? Shock flyer? szybowczyk? park flyer ?

tutaj od razu pytanie. Czym różnią się silniki z oznaczeniami 12Y itp.? Zauważyłem jakieś różnice w kv ale i tak nierozumiem...

KV to obroty silnika w zaleznosci od voltarzu - 1 cela 3.7 V2 cele 7.4 V 3 cele 11.1 V.

Osobiscie doradzilbym cos o nizszym KV niz ten wskazany przez Ciebie - ale to zalezy od modelu jaki chcesz miec. Przyjmij zasade mniejsze KV - wolniejszy model - wieksze smiglo - latwiejszy start z reki - tak na poczatek.

Bateria - zalezy od modelu - znowu ! jesli chcesz cos bardzo lekkiego - 2 cele (oszczedzamy na wadze) .

 

W sumie niezly start - milo, ze najpierw sam cos znalazles - jednak spedz troche czasu uzywajac funkcji "szukaj" i zastanow sie dobrze nad modelem jakim chcesz latac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ty kupujesz wyposażenie tak po prostu czy do jakiegoś konkretnego modelu?? Bo jeśli tylko po to żeby mieć, to może lepiej się wstrzymaj i najpierw kup albo zbuduj jakiś samolot i do niego dobieraj wyposażenie. A jeśli masz jakiś samolot to podaj jakieś wymiary, wagę, itp. Uwierz, że tak będzie nam łatwiej Ci coś doradzić. Pozdrawiam.

Miałem budować RWD by skazoo, ale u mnie niema depronu o takich wymiarach. Ale chodzi mi konstrukcje tego typu. Dokładniej niemoge niestety :?

A jakimi konkretnie ? Shock flyer? szybowczyk? park flyer ?

Fakt mogłem się wyrazić dokładniej. Chodzi mi o park flyer (potoczne patyczaki i RWD bo chyba się do nich zalicza?), shock flyer to określenie raczej nieprzestrzennych konstrukcji przezaczonych na halę, to raczej jak narazie odpada. Jeśli się mylę to mnie poprawcie. Szybowczyki owszem, jednak bardziej to pierwsze.

 

Przeszukiwałem forum zanim założyłem temat. Wiele info znalazłem, ale dla mnie to było za mało.

KV to obroty silnika w zaleznosci od voltarzu - 1 cela 3.7 V2 cele 7.4 V 3 cele 11.1 V.

Osobiscie doradzilbym cos o nizszym KV niz ten wskazany przez Ciebie - ale to zalezy od modelu jaki chcesz miec. Przyjmij zasade mniejsze KV - wolniejszy model - wieksze smiglo - latwiejszy start z reki - tak na poczatek.

Bateria - zalezy od modelu - znowu ! jesli chcesz cos bardzo lekkiego - 2 cele (oszczedzamy na wadze) .

Dzięk iza wyjaśnienie, z baterią już się z innych części forum dowiedziałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem budować RWD by skazoo, ale u mnie niema depronu o takich wymiarach

 

Jak może nie być depronu o takich wymiarach?O takiej grubości?A jakie są i w jakim sklepie?W każdym sklepie z panelami będzie i depron :D

Więc sie dobrze rozejrzyj i tyle,ja też tak myślałem ale jak sie rozglądałem to ile sie tego znalazło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem budować RWD by skazoo, ale u mnie niema depronu o takich wymiarach

 

Jak może nie być depronu o takich wymiarach?O takiej grubości?A jakie są i w jakim sklepie?W każdym sklepie z panelami będzie i depron :D

Więc sie dobrze rozejrzyj i tyle,ja też tak myślałem ale jak sie rozglądałem to ile sie tego znalazło...

3mm rowkowany jest tylko o szerokości 48 cm (rowki takie są), dł 130 cm. Mógłbym pojechać do Zamościa lub Chełma, ale to 25km już, a ja swojego samochodu niemam jeszcze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o park flyer (potoczne patyczaki i RWD bo chyba się do nich zalicza?)

 

Rwd-5 to raczej parkflyer nie bedzie, ma 130 cm rozpietosci, mniejszy mysialby byc.

Fajnie wybierasz, do parkflyera wyposazenie wyjdzie cie taniej niz do wiekszego modelu. Silniczek jak najbardziej dobry, pakiecik tez, choc do akrobacika moglby byc 3s 800mAh. A modelik...

Moze Pat Mate, zrobilem go i jestem bardzo zadowolony z niego, jest to niby pelny akrobat, wiec ma lotki i potrzebuje 4 serw, ale lata bardzo powoli.. Tutaj jest dokumentacja:

http://electrofly.free.fr/articles.php?lng=fr&pg=289

A tutaj filmik z lotow.

http://www.baxter.sylaba.pl/PatMateluty2008.wmv

Wiem ze po raz kolejny polecam ten model, ale nie odwaze sie polecic czegos czym nie latalem, czego nie zrobilem. To chyba jest ok.

Jest do niego w miare lopatologiczny opis budowy, wiec mysle ze dasz sobie rade. Wystarczy troche jeszcze forum poczytac.

Moj pierwszy PatMate (to jest trzeci, nie tytajcie gdzie sa 2 pierwsze.. :oops: ) latal z silniczkiem o 19g wagi i ciagu pewnie z 250-300g, mial pakiet 460 mAh i to zapewnialo wiszenie na smigle i 6 minut lotu. A z pakietem 1000 mAh 3S i motorem CF 2822, lata ok 15 minut Smiglo 7x6 ( he he wiem ze za male ale takie wystarczy na ta wage).

Tak wiec moze cos takiego?

 

Albo moze ktos z kolegow poleci jakiegos trenerka 80-100 cm rozpietosci?

sam bym takim polatal sobie..

 

baxter

P.S.

Jak cos to pytaj

gg 4214751

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa propozycja. Plany w pdf. Tylko czy ja poradziłbym sobie z takim modelem?

Coś tam latam na FMS, ale to bez porównania. Rozglądam się też za jakimiś patykami. Andnow byłby dobry jednak nie pod to wyposarzenie (za ciężkie). Czyli z wyposarzenia wszystko ok? Ewentualnie którą wersje silnika byście wybrali?

 

Myślałem nad zefirkiem, ale to nie to. Ma konstrukcje szybowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powyzej - to nadajnik do helika zreszta - ma zalaczone miksery - da sie wylaczyc - przelaczniki ukryte gleboko pod pakietem.

Brak komputera - duzy minus jakbys chcial polatac delta - i spory problem z ustawieniem roznicowych wychylen lotek - trzeba sie mechanicznie bawic (cokolwiek to znaczy - brzmi groznie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć...jeśli masz zamiar budować jakies modele na poważnie sie tym zajmować to taka aparatura będzie dobra.Możesz kupić inne,tańsze...tez będą dobre(oczywiście nie jakąś z zabawki).Zazwyczaj kupuje sie jakiś sprzęt ze względu na to ile sie ma kasy...

 

pozdrawiam

 

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.