Skocz do zawartości

Mega 22/30/2+4,7:1


Tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś miał do czynienia z tym motorem?

Chodzi mi o opcję wykorzystania maxymalnie i optymalnie(ekonomicznie).

Zaraz pewnie padnie pytanie w jakim modelu, otóż ten max to hotliner a optymalnie "duży" szybowiec ok. 3,5-4kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ręku nie trzymałem to trudno ocenić, w ogóle jest to chyba jakaś nowa seria silników, a produkowane i tak jest wszystko w tamtych rejonach. W dużym szybowcu 37mm to powinno się zmieścić swobodnie, w moim 2m styropianie wejdzie 35mm outruner, więc to nie problem. Trochę gorzej, że mocowanie ma tylne, ale odpowiednia wręga to załatwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy napewno mówicie o Medze 22/30/2? Ani to outrunner, ani żadna nowa produkcja. Mega 22/30/3 z przekładnią planetarną siedzi od lat w moim Promyku. 22/30/2 do przekładani zdecydowanie bardziej się nadaje. Taki zestaw z dobrze dobranym śmigłem ( z pewnością będzie duże, u mnie jest 16x10) stanowi znakomity napęd do dużego motoszybowca. Wprawdzie obecnie są odpowiednio mocne outrunnery, ale Mega z przekładnią pracująca w komfortowych warunkach, z pewnością będzie miała sporo większą sprawność. A duże łopaty jeszcze poprawią tylko ogólną sprawność całego napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku a na ilu celach latasz i przy jakiej wadze modelu do lotu?

Na razie są próby statyczne:

- 16cel z 16x10 pobór 55A moc pobierana 740W

- 16cel z 14*9,5 pobór 45A moc pobierana 630W

ciągu i obrotów śmigła nie mam jak zmierzyć

pomiary dokonywane za pomocą WATT METER MX8120

Silnik maksymalnie wytrzyma 70A(chwilowe) i będę chciał to wykorzystać przy szybkim modelu na Lipolach 5S czyli ponad 1kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem od 16 cel NiCd. Później okazało się, że nawet 13 wystarczy. Obecnie latam na pakiecie Li-ion Konion 1600 w układze 5S2P. Waga modelu do lotu przy 16 celach wynosiła ok. 3 kg. Teraz jest trochę mniej bo i pakiet lżejszy. Przy obecnym zasilaniu prąd nie przekracza 35A (silnik może spokojnie brać 70A) co daje moc pobierana ze źródła poniżej 600W. I to spokojnie wystarcza do dynamicznego lotu Promyka. Obrotów w tej chwili nie pamietam. Wiem tylko, że zmierzony ciąg był nieco powyżej 2 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.