Skocz do zawartości

Odwrócone serwa w klapach


matthiasgor

Rekomendowane odpowiedzi

po co kabel Y i rewers sokoro to wszytko ma w aparaturze (...). Jak coś robić to porządnie.(...) A Ty aparaturę masz taką ze możesz to zrobić poprawnie. Koniec i kropka. A przy okazji poćwiczysz programowanie szybowców z pełna mechanizacją skrzydła ;) Choć w tym modelu chyba wielkiej korzyści z tego nie będzie-ale to inny temat i nie ma co nim sobie tu zawracać głowy.

 

Zacznę od końca, właśnie ten model jest po to aby poćwiczyć, potrenować pobawić się...

Chyba rzeczywiście skupię się na aparaturze, choć oprogramowanie jest mało intuicyjne a i dokumentacja taka sobie...

poczytam o er9X, zobaczę co da się zrobić. Też myślę że ronić raz a porządnie, ale czasem robiąc małe co nieco na partyzanta człowiek nabiera wiedzy i to też jest cenne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt:"Jaka jest prawda i najlepsza praktyka ?"

 

Najlepsza metoda bo najprostsza, najbardziej niezawodna, bez niepotrzebnych komplikacji, bez stosowania czasami zawodnej elektroniki to wklejenie serw odwrotnie, wklejasz i na zawsze zapominasz o problemie.

 

Wracając do modelarstwa rc kilka lat temu byłem zafascynowany możliwościami nowych aparatur i elektronicznych bajerów które można zastosować i nieraz prosty model zabierał mi wszystkie kanały w Tg9, a elektryfikując trenerka wielozadaniowego gdzie część czynności wykonuje na mikro włącznikach z osobnym zasilaniem to musiałem sobie napisać instrukcję co do czego bo mi się wszystko pomajtało :blink:

 

Dzisiaj już podchodzę do tego trochę inaczej i tam gdzie wystarczą stare niezawodne rozwiązania to je stosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.