Skocz do zawartości

AR6300 i problematyczne gniazda


Andych

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ ciągle były braki w asortymencie odbiorników do DX7 zamówiłem AR6300, czyli to: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6396 . Zmylony fotografiami przedmiotu (wszędzie są podobne) oraz opisem, gdzie stoi: „JST connecters”, jako standard gniazda, dodatkowo wziąłem przedłużacze z jak mi się wydawało odpowiednimi wtyczkami: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4285 , ponieważ i tak musiałem przedłużać kable pomyślałem że je polutuję i będzie OK.

Jakie było moje zdziwienie, gdy z opakowania wielkości taśmy VHS wyjąłem to:

ResDSCF3643.jpg

Musiałem ustawić w aparacie makro, aby sfotografować to, co znalazłem w środku, czyli odbiornik i jedną przejściówkę z typowych wtyków na to ich JST.

Mam teraz problem gdzie znaleźć wtyczki w tym standardzie? Na moim zadupiu to nieosiągalne, pomóżcie proszę, bo już mam przez to w plecy 12.50$ za zbędne kabelki.

Kilka fotek poszukiwanych wtyczek, ich wymiary to: 2.8mmx4.8mm

ResDSCF3640.jpg

ResDSCF3639.jpg

ResDSCF3638.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety padłeś ofiarą swojego niezorientowania w ofercie spektrum...

6300 ma złączki jst dla redukcji wagi oraz dlatego, że Spektrum sprzedaje serwa z takimi złączkami przewidziane (podobnie jak ten odbiornik) do modeli halowych - mniejsze złącze = mniejsza masa?

Całe szczęście sprawa nie jest stracona - złączki micro jst można kupić tutaj, , tutaj i tutaj , a jako gniazdo serwa świetnie się sprawdza "listwa kołkowa" dostępna w każdym elektronicznym - odrobina lutowania i masz swoje przedłużki.

 

EDIT.

Na przyszłość radzę pamiętać, że złączka JST to ta dwu pinowa "czerwona" zwana też gniazdem BEC, złączki balancera to JST-XH, a te do serw to micro JST.

Skrót JST rozwija się na Japan Solderless Terminal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybką i skuteczna pomoc.

Ofertę Spektrum oczywiście widziałem, zarówno serwa jak i przejściówki, zmyliły mnie zdjęcia, zresztą nie pierwszy raz, gdy na nich małe przedmioty są powiększone a duże pomniejszone, skupiłem się na standardzie złącza nie biorąc poprawki, że to jest micro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej przeplatanki nie zauważyłem :P.

Tak czy siak pozostał Ci jedynie kupić kilka złączek i do dzieła. Ten standard jest używany w serwach blue arrow i odbiornikach GWS, więc może któryś z naszych lokalnych dystrybutoró GWS mógłby Ci załatwić kilka takich wtyczek w cenie bardziej ludzkiej niż 13zł/wtyczka...

Cieszę się, że mogłem pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W sumie nie będę zakładał nowego postu tylko dołączę się do pytania Andrzeja - gdzie można je kupić szybko (hc odpada- za długo by czekać). Nie ukrywam cena również ważna Zaporowa jest bowiem cena wysokości 20 zł za coś co powinno kosztować 20 groszy/szt :|

A że wtyczek potrzebnych 4 to już się kosmos robi :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mogłem takich gniazd znaleźć, więc zamówiłem na e-bayu przedłużacze do satelitek odbiorników i zrobiłem przejściówki. Ostatnio takie przedłużacze pojawiły się w naszych sklepach, ale cena jest dość spora.. Niestety samych wtyczek ciągle u nas nie zlokalizowałem, znalazłem natomiast spory wybór tych i podobnych w tym sklepie:

http://www.flying-kit.com/index_ecat.php?cPath=24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

tu kupisz wtyczki: http://www.tme.eu/pl/katalog/artykuly.phtml?search=z%C5%82%C4%85cze&idp=1#id_category%3D100353%26md5%3Dt4fc5878437456bcb1cf464af48e12155

 

szukaj w złączach sygnałowych, nastepnie w rastrze 1,25 mm. Lutują się trudno, bo małe, ale da się.

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha - to miejsce już znam , niestety nie jest to wtyczka molex tylko jst. A różnica jest w rastrze i układzie wypustek we wtyczce. Szczegóły tutaj

A i owszem kolega znalazł tą konkretnie wtyczkę w tym sklepie, ale niestety nie ma jej na stanie :?

Tak się dziwnie czuję jak w 3-cim świecie, żeby banalnej wtyczki u nas nie było :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.