Jump to content

AR6300 i problematyczne gniazda


Andych

Recommended Posts

Ponieważ ciągle były braki w asortymencie odbiorników do DX7 zamówiłem AR6300, czyli to: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6396 . Zmylony fotografiami przedmiotu (wszędzie są podobne) oraz opisem, gdzie stoi: „JST connecters”, jako standard gniazda, dodatkowo wziąłem przedłużacze z jak mi się wydawało odpowiednimi wtyczkami: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4285 , ponieważ i tak musiałem przedłużać kable pomyślałem że je polutuję i będzie OK.

Jakie było moje zdziwienie, gdy z opakowania wielkości taśmy VHS wyjąłem to:

ResDSCF3643.jpg

Musiałem ustawić w aparacie makro, aby sfotografować to, co znalazłem w środku, czyli odbiornik i jedną przejściówkę z typowych wtyków na to ich JST.

Mam teraz problem gdzie znaleźć wtyczki w tym standardzie? Na moim zadupiu to nieosiągalne, pomóżcie proszę, bo już mam przez to w plecy 12.50$ za zbędne kabelki.

Kilka fotek poszukiwanych wtyczek, ich wymiary to: 2.8mmx4.8mm

ResDSCF3640.jpg

ResDSCF3639.jpg

ResDSCF3638.jpg

Link to comment
Share on other sites

Niestety padłeś ofiarą swojego niezorientowania w ofercie spektrum...

6300 ma złączki jst dla redukcji wagi oraz dlatego, że Spektrum sprzedaje serwa z takimi złączkami przewidziane (podobnie jak ten odbiornik) do modeli halowych - mniejsze złącze = mniejsza masa?

Całe szczęście sprawa nie jest stracona - złączki micro jst można kupić tutaj, , tutaj i tutaj , a jako gniazdo serwa świetnie się sprawdza "listwa kołkowa" dostępna w każdym elektronicznym - odrobina lutowania i masz swoje przedłużki.

 

EDIT.

Na przyszłość radzę pamiętać, że złączka JST to ta dwu pinowa "czerwona" zwana też gniazdem BEC, złączki balancera to JST-XH, a te do serw to micro JST.

Skrót JST rozwija się na Japan Solderless Terminal.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za tak szybką i skuteczna pomoc.

Ofertę Spektrum oczywiście widziałem, zarówno serwa jak i przejściówki, zmyliły mnie zdjęcia, zresztą nie pierwszy raz, gdy na nich małe przedmioty są powiększone a duże pomniejszone, skupiłem się na standardzie złącza nie biorąc poprawki, że to jest micro.

Link to comment
Share on other sites

Tej przeplatanki nie zauważyłem :P.

Tak czy siak pozostał Ci jedynie kupić kilka złączek i do dzieła. Ten standard jest używany w serwach blue arrow i odbiornikach GWS, więc może któryś z naszych lokalnych dystrybutoró GWS mógłby Ci załatwić kilka takich wtyczek w cenie bardziej ludzkiej niż 13zł/wtyczka...

Cieszę się, że mogłem pomóc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

W sumie nie będę zakładał nowego postu tylko dołączę się do pytania Andrzeja - gdzie można je kupić szybko (hc odpada- za długo by czekać). Nie ukrywam cena również ważna Zaporowa jest bowiem cena wysokości 20 zł za coś co powinno kosztować 20 groszy/szt :|

A że wtyczek potrzebnych 4 to już się kosmos robi :evil:

Link to comment
Share on other sites

Nigdzie nie mogłem takich gniazd znaleźć, więc zamówiłem na e-bayu przedłużacze do satelitek odbiorników i zrobiłem przejściówki. Ostatnio takie przedłużacze pojawiły się w naszych sklepach, ale cena jest dość spora.. Niestety samych wtyczek ciągle u nas nie zlokalizowałem, znalazłem natomiast spory wybór tych i podobnych w tym sklepie:

http://www.flying-kit.com/index_ecat.php?cPath=24

Link to comment
Share on other sites

Ha - to miejsce już znam , niestety nie jest to wtyczka molex tylko jst. A różnica jest w rastrze i układzie wypustek we wtyczce. Szczegóły tutaj

A i owszem kolega znalazł tą konkretnie wtyczkę w tym sklepie, ale niestety nie ma jej na stanie :?

Tak się dziwnie czuję jak w 3-cim świecie, żeby banalnej wtyczki u nas nie było :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.