Skocz do zawartości

Docieranie silników szczotkowych


Os@

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przejrzałem prawie wszystkie tematy na forum ale nie rzuciło mi się w oczy, mianowicie "Docieranie silników szczotkowych" Zaraz zapodam parę linków. Moje pytania są takie:

Czy konieczne jest docieranie silników szczotkowych?

Czyto coś poprawia?

Czy docieranie w wodzie nie wpływa negatywnie na silnik i czy po takim docieraniu w wodzie trzeba go jakoś zakonserwować?

tam na filmach z tego co zrozumiałem to robią to po to żeby szczotki lepiej przylegały do "komutatora" tylko nie wiem czy profesjonalnie to się tak nazywa wałek z nawiniętym uzwojeniem

 

http://www.youtube.com/watch?v=xVk4kVVJdds

 

http://www.youtube.c...ic%20motor&sm=3

 

Ja mam małe doświadczenie z silnikami elektrycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docieranie nie zawsze jest konieczne ale warto je zrobić. Tam gdzie się nie da rozebrać silnika można to robić w wodzie, destylowanej. Po takim zabiegu silnik należy wypłukać dobrze wodą destylowaną z grafitu i naoliwić panewki . Nic mu nie będzie. Docieranie ma za zadanie ułożenie szczotek do komutatora i zwiększenie sprawności tego połączenia. W wyczynie gdzie stosuję się rozbieralne silniki ( stosowało) do docierania używa się jednak wałeczków ściernych zamiast wirnika a komutator po każdym biegu przetacza się żeby zniwelować wżery. Tam gdzie się silnika rozebrać nie da ( klasy pływające wyścigowe) komutator też można poprawić i zawodnicy mają na to swoje sposoby. Szczotek jest wiele rodzajów i na pewno te standartowe nie mają zastosowania w wyczynie. Takie zabiegi w dobie silników bez szczotek odchodzą nieco do lamusa i stosują je juz tylko zawodnicy używający silników komutatorowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.