Skocz do zawartości

MPX Solius


Kiso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po doświadczeniach raczej średnich z DG-10 (HYPE), nabyłem fajne piankowe latadło, mianowicie Multiplex Solius.

Zdecydowałem się na Multiplexa, bo porównując to co widzialem na łące, zawsze jakoś MPX był lepiej wykończony, sama pianka też jakby jakaś twardsza.

 

Poniżej zestawienie gratów jakie mają w tym latać:

 

Silnik - Emax GT2812/09 + składane śmigło 12x6

ESC - Daul Sky 45A

Serwa - 2x ES08MA II + 2x Serwo CYS S0270A - 27g

Zdecydowałem się na dość mocne metalowe serwa w lotkach, gdyż sprzęt powinien być dość szybki a lotki są całkiem spore.

 

Dla fanów wizji z budowy odsyłam do bardzo fajnej relacji, którą mocno się posiłkowałem:

 

Z mojej strony, kilka zdjęć kabiny w której malowanie zaangażowałem swoją drugą połowę i jej lakiery do paznokci :)

 

0b2d3d8f4b93.jpg

 

5c33919d2c29.jpg

 

Potwierdzam, to co zauważył kolega Motylasty, że system mocowania popychaczy są raczej śerdnio rozwiazane.

 

W razie postępów będę informował :)

 

 

Czy ktoś ma doświadczenie w wyważaniu ? Wszystko zgodnie z instrukcją czy jakieś własne doświadczenia ?

Jakieś porady na pierwszy lot ? Teoretycznie z tym napędem będzie szedł do góry aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się tego bałem, zrobiłem testy na kabinie od dołu. Nic nie reaguje.

Natomiast przy suszeniu farby akrylowej suszarką, zrobiły się lekkie pęchęrze.

Twoja partnerka na pewno ma różne lakiery, więc każdy z nich przetestuj na niewidocznym i grubym fragmencie pianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.