Skocz do zawartości

Przedłużanie zasięgu aparatur RC ?


Paweł.X

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawekmod

Temat jest dość złożony, na dużych odległościach przesył video w zakresie GHz może okazać się nie bardzo możliwy.Zobaczymy jak to będzie na niższych częstotliwościach.Sam jestem ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Miałem do czynienia w mojej pracy z nadajnikami na 1,2Ghz, 2,4Ghz i 5.8Ghz.Te ostatnie działają ok i można na nich polegać tyle że anteny do nich są panelowe.W 1,2 i 2,4 Ghz przesyłanie obrazu to porażka.Dystrybutor podawał 800m gwarantowanego zasięgu ale chyba zapomniał dodać że na pustyni.Nim podniosą się głosy że na niższych częstotliwościach to nie wyjdzie, to odrazu uprzedzę fakty i powiem że wypróbuję swój pomysł a potem podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na częstotliwość 5,8Ghz, której firmy sprzęt poleciłbyś bazując na swoim doświadczeniu. Zależy mi na sprzęcie wysokiej jakości. Na podstawie tego co mówisz, jeżeli nie 2,4 to 5,8 tak czy inaczej jedna z tych dwóch częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Muszę w firmie sprawdzić skąd to braliśmy, ale zadaje się że z INFO-CAM.Antena panelowa ma wymiary około 15x15cm.Elektronika nawet nie jest jakaś ciężka, ale żre 500mA/12V.Nie wydaje mi się żeby z prostymi antenkami dało się uzyskać jakiś rozsądny zasięg.Z antenami panelowymi nie ma problemu na odległość kilkuset metrów przesłać stabilny, kolorowy obraz.W modelu raczej to nie wypali.Ciągłe zmiany polaryzacji będą powodowały zaniki sygnałów.Nie bardzo jest sens inwestować kasę w takie rozwiązanie.Wyniki mogą być dalekie od oczekiwań.

 

Może Peter oddzieliłby nasze posty dotyczące Video od sterowania RC bo bardzo się rozpisaliśmy a to nie ten dział przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter jeżeli twoje rozwiązanie będzie odpowiadać wszystkim zainteresowanym, to ja nie będę robił problemów z przeniesieniem. Tylko wtedy ten dział straci sens bo tam będzie wszystko o tym samym, chyba że jego też się tam wciśnie żeby było wszystko razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Co do częstotliwości to się okażę, najpierw uczynię Discusa zdolnym do lotu (poprawię po chinczykach to i tamto) a potem będę robił próby z RC-CAM. Discus już do mnie idzie :D ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Najpierw ulotnię to chińskie "cacko" a potem zabiorę się za video.Tym samym kończę swoje wypowiedzi w tym temacie i w razie potrzeby będę kontynuował w odpowiednim dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.