Skocz do zawartości

Jakim prądem ładować?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Koledzy modelarze. Posiadam pakiet Dualsky 2200mAh 11,1V i do tego zakupiłem automatyczną ładowarkę GWS C3-LP.

http://nastik.pl/ladowarka-balanserem-c3lp-p-1248.html

Ponieważ Lipole są dla mnie kompletną nowością to prosiłbym o poradę jakim prądem ładować, czy można wykonywać tzw. szybkie ładowanie i na jakich warunkach. Ładowarka ma prąd ładowania w zakresie 100-1000mA. Przed ładowaniem należy ustawić pokretłem żądany prąd.

 

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A czy istnieje jakaś zależność między prądem ładowania a żywotnością pakietu Li-po? Czy ładowanie maksymalnie dopuszczalnym prądem nie skraca mu życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak istnieja taka zależnosc jeśli będziesz ładował pądami wiekszymi niz zalecane to skracasz żywotnośc pakietu .Jeśli prąd ładowania jest maxymalnie dopuszczalnydla danego pakietu to nie powinno to zaszkodzic pakietowi chociaz zasada jest taka ze im prąd ładowania mniejszy tym lepiej ale oczywiście bez przesady .Np zamiast zalecanego 1C to to lepiej ładowac np. 0.7C. Ale z lipolami szczególnie tymi tańszymi różnie bywa nieraz padają bez powodu chocbyś przestrzegał wszyskich zasad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.