Jump to content

ranczers wita Was


Recommended Posts

Witajcie wszyscy

 

Jestem raczersem  czyli miłośnikiem serialu "Ranczo" i członkiem forum internetowego www.ranczo.org  do odwiedzenia którego serdecznie zachęcam.

Jak serial "Ranczo" to i Marianek Solejuk z swoimi modelami latającymi. Na naszym forum chciałbym napisać coś o modelach latających takich jak miał Marianek, ale nie mam pojęcia od czego zacząć i gdzie szukać materiałów, naprawdę podstawowych. 

Materiałów takich jak (dosłownie po jednym dwa zdania) informacje w odniesieniu do modelu samolotu spalinowego, wielkości takiej jak użyty w serialu.

- jak i z czego jest zbudowany model ile waży

- jakie silniki spalinowe są stosowane (dwu, cztero suw, pojemność przybliżona waga), gdzie jest zbiornik na paliwo i ile pali

- jak długo buduje się taki model

- jakiej długości musi być pas startowy do startu/lądowania

- jaki realny ma zasięg aparatura sterująca

- ile czasu taki model może latać od startu do lądowania

- jaka jest prędkość startowa, średnia prędkość lotu, minimalna i maksymalna prędkość podczas lotu

- co się dzieje w momencie gdy samolot "wyjdzie" z zasięgu aparatury sterującej - czy spadnie czy będzie leciał dalej ???

wiem że pytań dużo i jak dla Was bardzo lamerskich, ale proszę o pomoc w imieniu innego forum. Oczywiście zamieszczę źródło swojej wiedzy.

Link to comment
Share on other sites

Nie pomyliłeś działów? Proszę ładnie się przywitać i przeczytać regulamin forum.

Przywitać się ładnie przywitałem, nie wiem co jeszcze powinienem zrobić jakiś ukłon czy coś? :D Myślałem po prostu że panuje tu taka atmosfera jak u nas na forum, jeżeli się myliłem to bardzo przepraszam. Niestety jestem w tym temacie tak zielony że nawet nie wiem w jakim dziale pytać :(

Cóż skoro zawiniłem przepraszam bardzo.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytaj regulamin i popraw profil.

Cóż, ok jeszcze raz

 

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

 

Mam na imię Mariusz, pochodzę z Poznania. W kwesti modelarstwa jestem całkowicie "zielony", jednak interesują mnie pewne podstawowe dla Was, a będące "czarną magią" dla mnie kwestie. Interesują one nie tylko mnie. Jestem Ranczersem  czyli miłośnikiem serialu "Ranczo" i członkiem forum internetowego www.ranczo.org  do odwiedzenia którego serdecznie zachęcam.

Postacią w serialu "Ranczo"  jest Marianek Solejuk ze swoimi modelami latającymi. Na naszym forum chciałbym napisać coś o modelach latających takich jak miał Marianek, ale nie mam pojęcia od czego zacząć i gdzie szukać materiałów, naprawdę podstawowych. Niestety próbowałem szukać poprzez google interesujących mnie i innych ranczersów wiadomości na ten temat, jednak niestety bez większego powodzenia.

 

Dlatego też postanowiłem skorzystać z pomocy profesjonalistów takich jak Wy. Poziom mojej wiedzy jest tak mały, że nie wiedział bym nawet gdzie umieścić swoje pytania, dlatego ośmielam się umieścić je tutaj mając nadzieję na Waszą wyrozumiałość.

 

Z ranczerskim pozdrowieniem

Mariusz

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.