Skocz do zawartości

Wyłącznik zasilania w modelu.Jak to zrealizować?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam pytanie. Gdzie można nabyć wyłacznik zasilania tak aby całkowicie odcinać napięcie bez rozłączania pakietu w modelu.Pakiet zasila mi silnik poprzez regulator 25A i dodatkowo odbiornik i serwa. Myślałem o wstawieniu włącznika między pakietem a regulatorem ale niestety nie znalazłem nic co by wytrzymało taki prąd. Czy tak to się realizuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Myślałem o wstawieniu włącznika między pakietem a regulatorem ale niestety nie znalazłem nic co by wytrzymało taki prąd. Czy tak to się realizuje?

 

 

Się to realizuje poprzez "goldy" czyli takie złączki damsko-męskie które po locie się rozłącza. Ze znanych mi ludzi wszyscy tak robią bo wysoko-prądowe wyłączniki są:

a/ ciężkie

b/ zawodne - ciężko się steruje modelem jak taki wyłącznik się sam "wyłączy" z powodów różnych ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się to realizuje poprzez "goldy"

Z tym, że można łaczyć goldy np w kabince (po jej zdjęciu), "wywalić" łączone przwódy na zewnątrz modelu, albo zrobić włacznik z przeciętej żeńskiej złączki golda (włożenie części męskiej zamyka obwód).

Być może ktoś zna jeszcze inne metody :D

 

PS

Zrobię stosowne fotki, to zamieszczę.

 

Nie mam już dostepu, żeby zrobić zdjęcie od środka.

Ale z kawałka płytki drukowanej usuwamy miedź i w wywiercony otwór tzeba wlutować nadciętą żeńską końcówkę.

Po wlutowaniu, część nienadciętą docinamy do końca, lub usuwamy.

Widoczne na zdjęciu śruby służą tylko do przykręcenia "wyłącznika" :D

wlacznik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.