Skocz do zawartości

POMOCY Problem z regulatorem


geniu

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów w dziedzinie modelarstwa jestem amatorem kupiłem łódkę zanętową na dwóch silnikach z takimi właśnie regulatorami ROBBE 120up no i oczywiście zaraz jeden spaliłem więc przy mojej wiedzy na ten temat kupiłem taki sam regulator chociaż do tanich nie należał znajomy mi wymienił wszystko tak jak powinno być zabrałem łódkę na testy i okazało się że jeden silnik się wolniej kręci elektronikę ustawialiśmy według instrukcji do regulator wchodzi 12v a na wyjściu na max.9v dlatego nie wkręca na max obroty silnik sprawdzony dobry  podłączony do drugiego regulatora z którego wychodzi 12v pracuje prawidłowo proszę o pomoc czy coś zrobiłem nie tak czy nowy regulator to plastikowy złom?POMOCY


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są regulatory dwukierunkowe i muszą chodzić  do przodu i do tyłu oba to jest link do instrukcji niestety tylko po niemiecku dziękuję za wszelką pomoc    file:///C:/Users/user/Downloads/Anleitungen-INT_A_8367_Rokraft_120%20(3).pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są regulatory dwukierunkowe i muszą chodzić  do przodu i do tyłu oba to jest link do instrukcji niestety tylko po niemiecku dziękuję za wszelką pomoc    mam nadzieje że teraz jest

Anleitungen-INT_A_8367_Rokraft_120 (4) (1).pdf

Anleitungen-INT_A_8367_Rokraft_120 (4) (1).pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten regulator  z jakiegoś powodu nie chce działać poprawnie to podpowiedzcie czy jest jakiś tańszy zamiennik i czy muszę wymienić oba czy wystarczy tylko ten jeden silniki z jakimi one pracują to CONRAD 244478 [Obecna nazwa to 

Igarashi SP 3657-50 12V ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geniu: http://bit.ly/vzlgY2

 

potem z instrukcji szukasz akapit:

 

 

Programmierung
Um in den Programmiermodus zu gelangen, muß die Fahrakku-spannung kurz unterbrochen werden.
- Steuerknüppel nicht bewegen.
- Den Taster solange drücken, bis die LED gleichmäßig 1 mal blinkt.
- Den Knüppel in die Stellung „Vollgas vorwärts“ bringen und Taster
kurz betätigen. Die LED muß zweimal blinken.
- Den Knüppel in Neutralstellung bringen und Taster kurz betätigen.
Die LED muß dreimal blinken.
- Den Knüppel in die „Stellung „Vollgas rückwärts“ bringen. Taster
kurz betätigen.
- Der Regler ist betriebsbereit.
Ist keine Funktion gegeben und die LED blinkt wie beim ersten Schritt,
die Programmierung (evtl. mit anderen Knüppelstellungen) wiederho-len.
Hinweis: Wird beim Programmieren die Neutralstellung mit einem
Doppelklick auf den Taster bestätigt, sind Rückwärts- und Brems-funktion deaktiviert. Der Regler arbeitet nur im Vorwärtsbereich.
Der Regler ist nach Anschluß des Fahrakkus, länger anhaltenden
Funkstörungen, Unterspannungsabschaltung oder Übertemperatur-abschaltung nicht mehr betriebsbereit.
Durch Wechsel der Gasknüppelpositionen (z. B. Vorwärts - Rückwärts)
wird dieser Zustand aufgehoben

i z translatora masz zarys o co kaman:

 

programowanie

Aby wejść w tryb programowania ,napięcie akumulatora napęd musi być na krótko przerwane .

- Zostaw drążek przepustnicy .

- Naciśnij przycisk , ażdioda LED miga 1 raz równomiernie .

- " Pełnym gazie do przodu " Przesuń drążek do pozycji i przyciskkrótko . Dioda powinna migać dwa razy .

- Przesunąć drążek w położeniu neutralnym i nacisnąć przycisk na krótko .Dioda powinna mrugać trzy razy.

- " Przesuń drążek do" pozycji " na pełnym gazie do tyłu . przyciskkrótko .

-Sterownik jest gotowy do pracy .

Jeśli brak funkcji i dioda miga w pierwszym etapie ,programowanie ( ewentualnie z różnych pozycji kija ) ponownie torf .

Uwaga: W przypadku programowania jestwpozycji neutralnej Potwierdzony podwójne kliknięcie na przycisk ,

do tyłu oraz funkcja hamowania jest wyłączona .

Sterownik działa tylko w obszarze przodu.Kontroler jest po podłączeniu akumulatora napędowego , długotrwałe

Zakłócenia radiowe , podnapięciowe wyłączenia lub przekroczeniu temperatury wyłączenia nie działa.

Poprzez zmianę położenia przepustnicy (np. kij do przodu - do tyłu )

Ten stan jest anulowane

moze teraz dasz rade coś z nim zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programator jest prawdopodobnie dobry. Bez ustawienia zakresu przepustnicy, tak jak pisze Rafał, nie powinieneś używać regulatora. Ustawienie to JEST OBOWIĄZKOWE i musi zostać zrobione z Twoim odbiornikiem. Po prostu parujesz cały zestaw. Być może będziesz musiał również przeprowadzić tą procedurę z drugim regulatorem, jeżeli w fabryce zrobili to w jakiś magiczny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w ten sposób już go parowałem nic to nie pomogło drugi regulator [ stary ] który chodzi dobrze też był parowany żeby mieć pewność że to dobrze robię po zakończeniu procedury nadal chodził dobrze dodam tylko że silnik z z tym nowym regulatorem po włączeniu i przesunięciu drążka do przodu nie reaguje muszę najpierw dać na wsteczny a później do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dzisiaj dopiero mogłem porobić zdjęcia opisy regulator jak wyżej silnik , CONRAD 244478; obecna nazwa to 

Igarashi SP 3657-50 12V
Średni prąd pobierany 1.6 A Moment obrotowy (maks.) 26 N mm Liczba obrotów biegu jałowego 5700 rpm Prąd jałowy 0.25 A Napięcie robocze 10- 14 V/DC Waga netto 224 g Moc wyjściowa silnika elektrycznego 13 W Napięcie znamionowe 12 V/DC Typ X-drive 555-1 Ø wałów 3.17 mm Numer części producenta X-Drive 555-1 Prędkość obrotowa robocza 4800 rpm Sprawność 68 % post-14618-0-84461900-1397466525_thumb.jpgpost-14618-0-27579100-1397466550_thumb.jpgpost-14618-0-32563200-1397466568_thumb.jpgpost-14618-0-26007400-1397466586_thumb.jpgpost-14618-0-62745600-1397466603_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.