Skocz do zawartości

Mocowanie rurki


madmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Potrzebuję na lince stalowej 1,6mm zamocować mosiężną rurkę 3mm/2mm o długości około 2cm.

Czy oprócz lutowania da się ją np. równo, mocno i estetycznie zacisnąć na całym obwodzie w warunkach domowych bez specjalistycznych narzędzi ?

Próbowałem na różne sposoby - za każdym razem rurka jest spłaszczona tylko z dwóch płaszczyznach :-(.

Nawet wykorzystałem do zaciskania szczęki głowicy wiertarskiej - trochę to lepiej wygląda ( trzy wgniecenia ) i trzyma - ale nie do końca z efektu jestem zadowolony.

 

Ma ktoś może jakiś sposób lub patent, czy też sobie odpuścić i bawić się w lutowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można użyć specjalnych kleszczy do zaprasowywania koncówek elektrycznych na przewodach (linkach), popytaj elektryków, instalatorów napewno mogą pożyczyć.

Tylko nie do zaciskania konektorów tylko "tulejek"

Jest kilka typów zaciskarek (prasek) i na różne rozmiary koncówek. Najlepsze są z przekładnią i zaciskające w głowicy na gwiazdkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.