Skocz do zawartości

Wklejanie zawiasów


GRZECHU I JURAS

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wklejałem zawiasy w lotki i stateczniki mojego nowo tworzonego modelu. Nie szło mi to zbyt sprawnie :? Nałożony na zawias klej wyciekał przy wkładaniu i brudził drugą część zawiasu..., a muszę zaznaczyć że szczelina na zawias była bardzo cienka i nie wiele tego kleju trzymało zawias. . I tu mam prośbę do kolegów modelarzy aby opisali lub dali przykłady, metody wklejania zawiasów. Każdy na pewno ma w tej materii choć trochę doświadczenia, Warto nim sie podzielić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zawiasy jak pokazał Szczepan to ja wklejam tak :

Robię nacięcia na zawias, wklejam normalnie zawias ale daje tylko tyle kleju żeby mi się nie przesuwał podczas dalszej pracy, później robię otworki w skrzydle i lotce tak żeby przechodziły przez te otworki w zawiasie (wcześniej sobie zaznaczam) i wpuszczam tam CA. Na koniec (jeszcze przed zaschnięciem kleju) kołkuje np. wykałaczką i obcinam ją na równi z lotką. Zawias jest nie do wyrwania ale jak nie "przekołkujesz" to wyleci przy twardszym lądowaniu. Tak samo robie z zawiasami z dyskietek tylko wcześniej robię w nich otwory igłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.