Skocz do zawartości

Gniazdo zasilania w Optic


madmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy ktoś wie, gdzie można dostać ( lub pod jaką nazwą szukać ) gniazdo lutowane w Hitec Optic'u, do którego podłącza się pakiet zasilania ?

 

Tutaj poniżej można znaleźć zdjęcie, na którym wskazane jest to gniazdo:

http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=5992

 

Potrzebuję dorobić sobie porządną przejściówkę do ładowarki, tak aby można było ładować pakiet nadajnika poza samym nadajnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh

 

zwykął wtyczka od serwa, "listek" Goldpinów ( takich jak w HDD, FDD czy na płycie głównej)

 

Dwa takei piny lutujesz do wtyczki tak aby wystawały i masz ideal for hicek.

 

Możesz wylutować sobie wtyk zasilający z FDD i wykorzystać dwa piny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu podręczne gniazdko już mam. Ale np. nie zabezpiecza przed odwróceniem biegunowości.

Dlatego też jeżeli jest gdzieś dostępne od ręki gniazdo idelanie pasujące do wtyczki - to wolę takie rozwiązanie :-).

Jestem z natury niestety trochę pedantyczny, zwłaszcza jako elektronik - więc staram się każdą rzecz zrobić porządnie zgodnie ze sztuką. Niektórzy zrobią układ na pająka i to im wystarcza - najważniejsze, że działa. Ja zaś trawię płytkę, dopasowuję obudowę, itd. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motyl.

Mam prostą ładowareczkę Jeti Char 30 :-)

 

Artur.

Z chęcią bym takie 2 gniazdka zakupił za Twoim pośrednictwem. Napisz mi na maila lub PW, czy chciałoby Ci się je kupić i przesłać do mnie + oczywiście sposób pokrycia kosztów zakupu i wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wyjmował akumulatora i nie wypinał tej wtyczki,to może się okazać słabym punktem i w którymś momencie zabraknie odpowiedniego styku.

Ja jak ładuję dużym prądem odpinam tylny panel radia i ładuję przez dodatkową wtyczkę dolutowaną do pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł.

Chyba go zastosuję z małą przeróbką - Od pakietu odetnę oryginalną wtyczkę z kabelkami ( np. w połowie długości ) i na końcu przylutuję gniazdko ogólnie dostępną ( np. od serwa Hiteca ). Powstanie coś al'a przejściówka.

Zaś do pakietu zamontuję nowy wtyk pasujący do zamontowanego gniazda w przejściówce.

Na czas ładowania pakiet będę odpinał z nowego gniazda - przejściówka będzie cały czas wpięta do radia, więc oryginalne gniazdo nie będzie obciążane mechanicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gorzej bo zwiększasz ilość styków :D

W połowie orginalnego kabla dolutuj drugi z wtyczką,która będzie pasowała do ładowarki i ładuj bez wyjmowania i odpinania akumulatora z radia.

Swój akumulator wyjąłem raz jak wymieniałem go na nowy i nie za bardzo rozumiem czemu chcesz wyjmować do ładowania swój ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na dwie sprawy:

 

1. Mam obawy, czy kiedyś nie pójdzie dym z płyty nadajnika podczas ładowania dużym prądem lub gdy ładowarka zawiedzie.

2. Jak szla... trafi w czasie ładowania akumulator - to trochę szkoda mi sprzętu ( bądź, co bądź kupionego za ciężko zapracowane pieniądze :? ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kapuję i zrób tak żebyś nie miał takich obaw.

Ja tak zrobiłem bo muszę przy ładowaniu większym prądem ominąć ten 2A bezpiecznik i diodę na której głupieje moją ładowarka

2c218dafdf1be8c1.jpg

 

A tu moja dodatkowa wtyczka tylko do ładowania

e4cc437f16db3285.jpg

af68d57b56c73aea.jpg

W czasie ładowania raczej zawsze jestem w pobliżu.

W tamtym roku miałem przykry wypadek i nie dopilnowałem, w czasie ładowania w domu zabrakło 220V :D no i spalił mi się jeden tranzystor w ładowarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czasie ładowania w domu zabrakło 220V :D no i spalił mi się jeden tranzystor w ładowarce

 

Co to za ładowarka, opisz dokładniej sytuację bo niezbyt pojmuję naturę takiego zdarzenia w dobrze zaprojektowanej ładowarce.

 

Co do tych złącz, złączek i obaw o ich działanie to chyba nie ma co demonizować. Osobiście ładując pakiet nadajnika wyciągam go z radia, złączka właśnie po to jest aby z niej korzystać :wink: Nie zaobserwowałem negatywnych skutków takich działań.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.