Skocz do zawartości

Silnik pulsacyjny


Ramzes18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio jakos sie wciagnelem w silniki pulsacyjne i chlone wszystko co jest w internecie, ale nie ma tego za duzo :?

Ma ktos z was moze jakas ciekawa ksiazke o tego rodzaju silnikach???

PO wojnie byly bardzo popularne i moze komus sie zachowala jakas z czasow kiedy byly wydawane i moglby pozyczyc :]

 

Btw. moze ktos z was wykonal taki silnik i chcialby sie podzielic doswiadczeniami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie chce mi się wierzyć, że szukałeś, bo informacji jest bardzo dużo.

Leniu jeden.

Poszukaj dokładniej, bo chyba nawet na tym forum ktoś dawał plany zaworowego.

tu

tu też są plany

i qrde tu

etc

...

Taki silnik to dużo roboty (też kiedyś bawiłem się z nim), potrzeba dostępu do tokarki (lub kasy na zamówienie), najgorzej z zaworami, bo wykonane z taniego materialu szybko się wypalają.

 

Na początek polecam prosty (nie U) bezzaworowiec na gaz, jakich mnóstwo na youtube Pozwoli Ci na zapoznanie się z tego typu silnikiem i problemami jakie on stwarza. Potrzeba tylko blachy i spawarki.

 

Powinni w podstawówce wprowadzić przedmiot "Efektywne formułowanie zapytań w google"

 

P.S.

Jeżeli uda mi się odzyskać dane z padniętego dysku, dam Ci linki do ludzi, którzy mają ogromną wiedze w kierunku projektowania silników zaworowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładniej Cię interesuje?

Poza zasadą działania, zasadami rządzącymi projektowaniem i ich historią.

 

O ile dobrze kojarzę nie było polskojęzycznych większych opracowań na ten temat.

Ale mogę się mylić.

 

W każdym razie chętnie nawiąże współprace. (teraz jestem na etapie robienia szablonu dla blacharza pod bezzaworowiec typu "U")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.