Skocz do zawartości

Stabilizator lotu Orange R3XS


RobUK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na moim sie na pewni nie da. tylko 4ch. chyba ze podlacze to, pod kanal z potencjometrem a to raczej nie jest mila zabawa. mozna przypadkiem cos zrobic..

 

ogolnie jestem takze sceptycznie do tego nastawiony, ale jesli mi to pomoze to z pewnoscia kupie.

a dokladniej jak juz powiedzialem to jest to juz w moim zamowieniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na HobbyKing, w plikach powiązanych ze stabilizatorem rozpiskę co i jak łączyć. Okazuje się, że można na raz podawać sygnał z dwóch kanałów lotek,

 

Proszę spojrzeć na przedostatnią opcję: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/749388270X4733X16.jpg , co po odpowiednim skonfigurowaniu aparatury, da nam możliwość różnicowego wychylania lotek. Przetestuję to w piątek, wcześniej niestety nie będę miał wolnej chwili.

 

Poniżej znajdziecie jeszcze :

  1. temat na RCGroups z dokładnym opisem oprogramowania zawartego w stabilizatorze: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1794672
  2. szczegółowe opisy programowania poprzedniej wersji stabilizatora. Nie testowałem jeszcze z obecną wersją (v2.1):  https://docs.google.com/document/d/1Wu7kNyU2rjOpttHuphGEAHgbkrqj7dtaAC7HSnXEutw/pub
Edytowane przez Kry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazłem na HobbyKing, w plikach powiązanych ze stabilizatorem rozpiskę co i jak łączyć. Okazuje się, że można na raz podawać sygnał z dwóch kanałów lotek,

 

Proszę spojrzeć na przedostatnią opcję: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/749388270X4733X16.jpg , co po odpowiednim skonfigurowaniu aparatury, da nam możliwość różnicowego wychylania lotek. Przetestuję to w piątek, wcześniej niestety nie będę miał wolnej chwili.

 

Poniżej znajdziecie jeszcze :

  1. temat na RCGroups z dokładnym opisem oprogramowania zawartego w stabilizatorze: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1794672
  2. szczegółowe opisy programowania poprzedniej wersji stabilizatora. Nie testowałem jeszcze z obecną wersją (v2.1):  https://docs.google.com/document/d/1Wu7kNyU2rjOpttHuphGEAHgbkrqj7dtaAC7HSnXEutw/pub

 

No przecież pisałem, że można po to są dwa kanały AIL-L i AIL-R

tylko Nadajnik minimum 5 kanałów z możliwością ustawienia niezależnych lotek ot i wsio.

Sprawdzone na żywym organiżmie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgryźcie to Panowie, porządnie.

Mam przerobiony (dolutowany kabelek wg szkicu) i nie jestem w stanie tego uruchomić jak należy.

Chciałem mieć niezależne lotki (czyli wszystko co normalnie porządna aparatura potrafi: np trymowanie,rev,EPA itd dla każdej lotki oddzielnie ) + możliwość regulacji czułości urządzenia.

 

Nie mam już siły do klikania tymi przełączniczkami, a lotki są zależne od siebie jak na Y-kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj niestety nie będę miał czasu, aby pomyśleć. Kończymy projekt w pracy, więc czekaja mnie nadgodziny. W piątek popołudniu przysiądę do tematu. Chyba, że RobUK rozwiąże to dziaiaj:)

 

Wysłane z tapacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem, to oprogramowanie Open Flight Stabilizer jest zainstalowane w wersji v2.1, stąd też możliwość sterowania dwoma lotkami niezależnie. Niestety nie mam tego jak teraz potwierdzić, powyższe linki, 2 z nich, tyczyły się wersji v1.0 i v2.0. Przynajmniej tak to wczoraj zrozumiałem. Mogłem się pomylić przeglądając to na telefonie;)

 

Wysłane z tapacza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie jest napisane, że wszystkie R3XS'y V2 mają soft 2.1 więc muuuuusi działać.

Niestety nie miałem czasu mimo szczerych chęci. ale może jutro bo szykuję się na latanie (pogoda ma być SUPER).

Jak tylko cokolwiek wytestuję ...... zdam sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z testowania nici, bo mój stary odbiornik, ten od tg9 wczoraj zmarł na moich oczach. Podejrzewam, że coś się stało z układem stabilizowania napięcia. Pozostaje mi czekać, aż dotrze do mnie przesyłka z hk. Dobrze, że zamówiłem w zeszłym tygodniu:) RobUK wszystko pozostaje w Twoich rękach!

 

Wysłane z tapacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem podobny tzn . Odbiornik Orange RX3S 3-Axis Stabilizator DSM2  , i mam takie pytanie, czy to urządzenie działa w taki sposób : lecąc samolotem zaczynam zawracać ,nie dotykam steru wysokości tylko operuje sterem kierunku , samolot zaczyna nurkować czy to urządzenie wyciągnie model z opresji czyli wyrówna lot ? zadziała ster wysokości ??  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zadaniem tego wynalazku jest niwelowac nagłe zmiany podczas lotu w przypadku nagłego obniżenia "nosa" powinien wyrównać lub jak nagle ci samolot przewraca się na jedno lub drugie skrzydło czyli jak ci samolotem rzuca na prawo i lewo to owo urządzenie wykonuje  serwami ruchy mające przeciwdziałac temu. Np gdy samolot przewraca się na prawe skrzydło lewa lotka skacze do góry powodując, że samolot wróci do poziomu. Nie wróci do poziomu jeśli ten ruch jest łagodny, chyba, że ustawisz czułość żyroskopy na bardzo wysoką ale wtedy samolot zaczyna zachowywać się conajmniej dziwnie.

Jak testowałem mojego Sukhoi'a ze stabilizatorem na wysokich ustawieniach cały samolot machał ogonem jak ryba albo machał skrzydłami i trudno było go kontrolować. Tak że uważaj z tym, może cię spotkać jakaś niemiła niespodzianka. Stabilizator należy testować ustawiając czułość na bardzo małą i stopniowo zwiększać do uzyskania wymaganego działania. Jeśli ustawisz poprawnie (oczywiście zalezy to także od wielkości modelu. Małe modele są mniej stabilne, większe .... są nieco bardziej :) stabilne)

Wiele jest filmików na YT w których widać działanie tego urządzenia i możesz zobaczyć jak znacząco poprawia się stabilność lotu z jego zastosowaniem.

Szczególnie przydatne dla FPV. Sprawdza się także w Jetach, deltach itp.

Nie jest to autopilot który będzie kontrolował lot. Z autopilotem, możesz zaprogramować trasę lotu, wysokość i on napewno poprowadzi samolot jak trzeba.

Niestety RX3S/RX3S DSM2 raczej nie zadziała tak jak oczekujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uzyjesz samego SK to ogolnie nie zawrocisz, a samolot jedynie bedzie pokracznie lecial prosto. Spowodowane bedzie to tym ze zrobi korekte na SW i lotkach dazac do stabilizacji i utrzymania samolotu w zadanej plaszczyznie.

 

Tebe chyba to opisywal przy okazji swojego guardiana, tak mi sie cos kojarzy.

 

A jak tam proby ida z dodatkowa funkcja tego stabilizatora, tzn klapolotki itd? RobUK znalazles chwile czasu by zglebic temat?

 

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.