Skocz do zawartości

trenerek


Emil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!!

Jako iż chcę nauczyć sie latać samolotami rc postanowiłem zbudować model trenerka prostego.

Wymyśliłem sobie go , przemyślałem i postanowiłem zbudowac

moje wstępne założenia:

*80cm rozpietośći

*80cm długości

*z depronu

*standardowe sterowanie czyli wysokość i kierunek

*silnik szczotkowy( mam jakis tam z przekładnią )

*skrzydła ze wzniosem

oto plany wykonane na szybko:

trenertb9.th.png

 

 

 

 

W piatek jade po depron i klej i zaczynam budowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem RWD 5 z planów skazoo będzie najlepszą alternatywą dla początkującego modelarza ( też sie na takim uczyłem ). Ewentualnie jeszcze wchodzi w grę model "PATYCZAK" ( czyli skrzydła i ogon umieszczone na patyku 1x1 cm )

 

p.s. sorki za wcześniejsze błędy w pisowni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Twój projekt Emil to, to napewno nie będzie latać... 80 cm rozpiętości i 80 cm długości??? to się nie uda. Moim zdaniem z tego co wiem i z tego co czytałem (a bardzo dużo czytałem na ten temat bo równiez jestem początkujący) to przy dłogości 80 cm rozpiętość skszydeł musi przekraczać conajmniej 1 m przy wzniosie około 6-7 stopni. Przynajmniej w tego typu samolotach. To jest moje zdanie. Ale osobiście polecam strone:

http://zuk.modelarstwo.org.pl/model.html tu znajdiesz projekt trenerka dla początkujących. Ja takiego sbudowałem własnie. Jest tam wszystko od A do Z.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo rwd to napewno tego modelu nie zbuduje poniewarz mi sie niepodoba jest brzydki taki gruby niewiem czemu ale nie na widze tego modelu a więc napeqno odpada troche jeszcze przemyślałem i szkrzydła bedą dłuższe i model będzie jednak z lotkami czyli lotki i wysokość i to mi na poczatek wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy się reszta zgodzi

No ja się zgadzam. Chociaż napewno są osoby, które powiedzą żeby z lotkami zacząć odrazu bo potem to jak nauka od nowa. Ale moim zdaniem to te pierwsze wypuszczenia modelu to i tak nie są loty, tylko obycia sie z samolotem który gdzieś tam sobie sam lata a my przeszkadzamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze mówisz pavelm:)

pare razy zaryjesz w ziemie albo w jakies drzewa to nie bedziesz patrzył czy ładny czy nie tylko żeby to sie wszystko "kupy" trzymało. Ale oczywiście aspekt wizualny tez sie liczy;P mi sie tam RWD bardzo podba;P chyba sobie go zrobie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.