Jump to content

Odbiornik Graupner R16 a model 2m.


sebarc

Recommended Posts

Posiadam odbiornik Graupnera R16 oraz model F3A o rozpiętości 2m i z silnikiem OS 160FX. W modelu posiadam serwa 3x Hitec 475, 2x 635 ,1x 322. Lotki w modelu prezentują się tak:

 

 

222.jpg

 

111.jpg

 

 

i tutaj moje pytanie, czy ten odbiornik wytrzyma obciążenie tych serw? model ma lotki stosunkowo małe, skrzydła też są małej powierzchni ale model będzie dość szybki, ma cienki profil (zakładam mu śmigło APC 17x10)

 

Dziękuje :)

Link to comment
Share on other sites

Nic nie odparuje, ludzie, co za bzdury!!! Zasilanie w dobiorniku nie jest na ścieżkach, bo faktycznie poszłoby to z dymem, a na drutach. Piszę tak na podstawie tego co widziałem w najtańszym odbiorniku E-sky. Nie sądzę żeby porządne markowe sprzety miały gorzej.

Link to comment
Share on other sites

Jestes z Rybnika to pewnie znasz Mariana z Gaszowic on ma w Katanie 2.4m 6 serw HS 645MG podłaczone bezposrednio do zwykłego odbiornika i tak lata juz 2 sezon :D Cały trik polega na tym zeby z jednego pakietu wyprowadzic 2 wtyki i zasilic odbiornik na pierwszym i ostatnim kanale do tego jest potzrebne radio które umozliwia dowolne przyporzadkowanie kanału do danego steru.np MX 16 z Graupnera MC 19 i inne.Zreszta widziałem sporo zawodniczych modeli F3A 2m i zaden z power boxem czy cos podobnego

Link to comment
Share on other sites

Cały trik polega na tym zeby z jednego pakietu wyprowadzic 2 wtyki i zasilic odbiornik na pierwszym i ostatnim kanale do tego jest potzrebne radio które umozliwia dowolne przyporzadkowanie kanału do danego steru.np MX 16 z Graupnera MC 19 i inne
Podwójny wtyk - jak najbardziej. Do tego odpowiedni wyłącznik, lub dwa. Ale kanały są już raczej obojętne, a radio z możliwością dowolnego przyporządkowania kanału zupełnie zbędne. Jak ktoś bardzo chce mieć zasilanie na pierwszym i ostatnim kanale, może użyć mikserów lub po prostu kabli Y.

Bardzo dobrze, że wiele osób jest uczulonych na zasilanie modelu, bo to rzeczywiście jest kluczowa sprawa. Ale nie można być też na tym punkcie zbytnio przeczulonym. Jeśli szyna zasilająca odbiornika nie wytrzyma chwilowego obciążenia prądem kilku amper to po prostu należy wymienić odbiornik na inny a nie tworzyć teorie o odparowaniu ścieżek (które jak pisał Paweł, są odpowiednio wzmocnione).

Link to comment
Share on other sites

'' Jeśli szyna zasilająca odbiornika nie wytrzyma chwilowego obciążenia prądem kilku amper to po prostu należy wymienić odbiornik na inny a nie tworzyć teorie o odparowaniu ścieżek"- pod warunkiem że będzie jeszcze do czego go wsadzac a model nie bedzie w czyjejś głowie :D:D

no ale co tam kogo to obchodzi :)

P.S.Tak my sie znamy :) jak tam "szybowczyk":D??

Link to comment
Share on other sites

Miron: aa szybowczyk ok :), tata bardzo zadowolony, niedawno kupiliśmy model millenium z wistmodel, ale zamierzamy od ciebie jeszcze coś kupić. Prześlij mi na PW jakie szybowce ci jeszcze zostały z tej trójki (tacie najbardziej podobał się ten czerwony jantar)

 

A co do tematu, dziękuje wszystkim za odpowiedzi. zamierzam kupić rozdzielacz zasilania POWER DIVIDER który jest dostępny w nastiku, może ktoś z was posiada już taki rozdzielacz?

Link to comment
Share on other sites

Puszczanie nawet 10A przez ścieżki w odbiorniku nie jest żadnym problemem, z reguły wszystkie styki - i + są razem zalane lutem.

Raczej problemem jest styk pomiędzy wtykiem od aku (BEC) a bolcami w odbiorniku. Te wtyki nie są przewidziane do przenoszenia takiego prądu. Tam nawet nie da się zakuć przewodu 1mm2.

Link to comment
Share on other sites

tutaj masz watek:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=4237

serwa dales liche wiec nie pociagna wiele wiecej jak standardy, a odbiornik pod wzgledem budowy nie wyroznia sie od innych. Na rcgroups pisza że do modeli klasy 50cm gdzie przypada po jednym serwie na kanal nie warto dawac powerboxow, i spokojnie wystarcza dwa punkty wpiecia zasilania do odbiornika

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.