Jump to content

programowanie regulatora JINO


faciu

Recommended Posts

Witam kolegów. Moja pasja modelarstwa dopiero się zaczęła więc, powstał problem. Zakupiłem TWINSTARA II, sprzedawca (stary modelarz) proponował latać na oryginalnych silnikach z zestawu tj. 400. zakupiłem do tego regulator AIR 35 bec V.2.1. Podłączyłem do niego 2 w\w silniki zasilanie pakiet NiCd 2100 i aparaturę z odbiornikiem. Z instrukcji regulatora ( po czesku)doczytałem, że ustawienia mają być najpierw gaz na max i po piknięciu 2 krotnym 4 sek przerwy znowu 4 piknięcia i gaz na min. następnie 3 piknięcia i ustawiony jest regulator na aku NiCd. jednak po pierwszym załączeniu pikło 2 razy i koniec. Teoretycznie silniki działają, regulacja obrotów też, ale na wysokich obrotach działają tylko przez chwilę i wyłączają się. Ponadto przy dodawaniu gazu zaraz na początku regulator brzęczy ciągłym sygnałem. Czy można zaprogramować regulator ponownie i jak ew. to zrobić. Proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Prawdopodobnie jest on ustawiony na Lipole, regulatory te mają obsługę tych aku i mozliwe że odcina ci zasilanie przy spadku napiecia.

Musiałbyś przestawić go na obsługę NiCd.

Regulatory te mają też zabezpieczenie przy załączaniu przed przypadkowym uruchomieniem silnika, należy dać dźwignie gazu na max i potem na min, dopiero potem regulator sie załacza.

Informacja po polsku

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za szybką odpowiedź .Przypuszczałem, iż tak może być ale doświadczenia mam marne więc wolałem się poradzić doświadczonych modelarzy. A jak jest z kwestię podłączenia odbiornika do zasilania. musi być jakiś układ obniżający napięcie, czy odbiornik może pracować na napięciu aku, złożonym z 7 cel czyli 8,4V. Zaznaczam, iż próby wykonywałem na osobnym pakiecie który otrzymałem z aparaturą Hitec laser6, odbiornik też z tego zestawu

Link to comment
Share on other sites

Regulator który masz posiada układ BEC (podałem link do opisu). Tak że nie musisz mieć dodatkowego żródła zasilania do odbiornika, wszystko załatwnia regulator (nawet nie powinieneś wpinać aku do odbiornika, możesz uszkodzić regulator)EDIT chyba że w kablu od regla odepniesz środkowy przewód.

Link to comment
Share on other sites

No tak, człowiek się uczy na błędach , tylko dlaczego swoich. Dziękuję za cenne rady rano zaraz idę wypróbować jak to będzie działać po przestawieniu regulatora na NiCd. Prawdopodobnie jescze nie uszkodziłem nic ,gdyż silniki działały. Jutro dam znać czy się powiodło czy nie.

pozdrowienia dla kolegi.

Link to comment
Share on other sites

Możliwe jeszcze (ale naprawdę bardzo mało prawdopodobnie ale regulator nie wytrzymuje chwilowego obciążenia prądem pobieranym przez silnik silniki klasy 400 powinny pobierac ok 8A pradu) Ale możliwe (i chyba najbardziej prawdopodobne) ze masz przestawione na li-pol tak jak napisał Pan Mirek.

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie.

Udało mi się przeprogramować regulator i teraz śmiga, aż miło posłuchać silniczków.

Czekam na ładną pogodę dla nowicjuszy i startuję.

pozdrawiam kolegów modelarzy.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.