Skocz do zawartości

Wybuch pakietu !!!!!!!


Chudy_z_Q3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawekmod

Niektóre ładowarki do li-ionów dają 3,6v/celę więc przeładowanie li-pola nie wchodzi w grę,no chyba że za duży prąd ładowania.Li-pole ładuje się do 4,2v/celę przy czym prąd ładowania spada wraz ze wzrostem napięcia.Po naładowaniu akumulatora do 4,2 v/celę prąd ładowania spada do kilkudziesięciu mA.

Coś mi się nie podoba ta cała historia z tym li-polem, czytam i czytam i widzę coraz więcej sprzeczności w opisie kolegi Chudy_z_Q3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to juz kolejny przypadek wybuchu lipola po ladowaniu ladowarka od li-jonow

Chyba nie ma to związku, co najwyżej po ładowaniu uszkodzoną ładowarką.

 

Jakos nikt niepamieta ze czas ladowania trzeba sobie wyliczac

Poważnie są takie ładowarki do Lixx?

Nie wydaje mi się żeby to było możliwe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to juz kolejny przypadek wybuchu lipola po ladowaniu ladowarka od li-jonow. Jak sie domyslam to byla zwykla transformatorowka prosto do kontaktu????

Mierzyles wogole czas ladowania??

Ostatnio jest moda na ladowarki z zestawow ktore nieodcinaja i do tego uzytkownik podchodzi do nich - a niech sie poladuje, jak troszke dluzej potrzymam to bedzie latac lepiej. Albo wersja jeszcze fajniejsza - niech sie laduje a jak jutro przyjde to napewno bedzie dobrze naladowana. :)

 

Jakos nikt niepamieta ze czas ladowania trzeba sobie wyliczac :)

 

Jeszcze w zwiazku z tym ze lipole wybuchaja od ladowarek lijon mozna zapytac czy przypadkiem ladowarki od lipoli i lijonow nie dizalaja zupelnie inaczej??

 

ponad 4 godziny się ładował, zupełnie zapomniałem o nim zasiedziałem się przed PC ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre ładowarki do li-ionów dają 3,6v/celę więc przeładowanie li-pola nie wchodzi w grę,no chyba że za duży prąd ładowania.Li-pole ładuje się do 4,2v/celę przy czym prąd ładowania spada wraz ze wzrostem napięcia.Po naładowaniu akumulatora do 4,2 v/celę prąd ładowania spada do kilkudziesięciu mA.

Coś mi się nie podoba ta cała historia z tym li-polem, czytam i czytam i widzę coraz więcej sprzeczności w opisie kolegi Chudy_z_Q3 .

 

Mi się wydaje że spowodowane to mogło być wew. uszkodzeniem li-pola, lub za duża temperatura bo on wybuch i palił się a był dalej podłączony pod 220 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że spowodowane to mogło być wew. uszkodzeniem li-pola, lub za duża temperatura bo on wybuch i palił się a był dalej podłączony pod 220 V.

 

No to jak w końcu było? Pakiet nagle zaczął się palić czy najpierw wybuchł i stanął w płomieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że spowodowane to mogło być wew. uszkodzeniem li-pola, lub za duża temperatura bo on wybuch i palił się a był dalej podłączony pod 220 V.

 

No to jak w końcu było? Pakiet nagle zaczął się palić czy najpierw wybuchł i stanął w płomieniach?

 

Wybuchł i zaczął się gwałtownie palić, jak napisałem co innego to przepraszam!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie są takie ładowarki do Lixx?

Nie wydaje mi się żeby to było możliwe :D

 

Niewiem, ale wnioskuje to z tych wybuchow.

 

Jak dla mnie w zestawie za 300 zl niemoze byc ladowarki ktora sama nam odetnie. Nie zdziwil bym sie gdyby tam siedzialo zwykle trafo z dioda prostownicza :) Trzeba by sie zorientowac czy ktos juz tego niebral na warsztat bo tak powaznie mowiac jest bardzo prawdopodobne ze wciskaja buble. A ze czlowiek naiwny i niechce sie sluchac tych co wiedza co pisza i kupuje szmelc zamiast pozadnego sprzetu. (Zaznaczam ze to tylko moje przemyslenia a nie fakty). Pozatym dreczy mnie ze ten "sprzet" moze byc pod czestotliwosc 60Hz - czort wie skad oni to sprowadzaja.

 

ponad 4 godziny się ładował, zupełnie zapomniałem o nim zasiedziałem się przed PC ;]

 

No wlasnie - a wiadomo ile mial siedziec w kontakcie?? Jezeli jest podane ile ma siedziec a nie ile wystarczy zeby siedzial to znaczy ze te ladowarki pakuja pradem pakiety nawet po naladowaniu.

 

No czas to trzeba sobie wyliczać ale przy ni-xx ładując pakiet bez deltaV i tego typu zabezpieczeń.

 

No a jak taka ladowarka tego niema?? To naprawde jest kila i mogila.

 

I wtedy moja teoria na temat liczenia czasu byla by sluszna.

 

Ostatnio przegladalem oferty sklepow internetowych to myslalem ze zawalu dostane .... poprostu masa sklepow ktore chca sie tylko i wylacznie dorobic na klijencie sprzedajac buble. Wciskaja kity ze ich gornoplaty o rozpietosci 90 cm przy masie 650g i silniku speed 260(? niepamietma dokladnie) przy 6V z hakiem beda robic akrobacje .. :roll: Rownie dobrze moze to byc "ladowarka do lipoli". Naprawde niechce mi sie wierzyc ze mozna kupic dobry sprzet za 400 zl.

 

Sprobuje znalezc taka ladowarke i ja rozbebeszyc aby poprzec moje hipotezy, bo jak mysle ze moze to byc prawda to normalnie mnie skreca. Jeszcze dluzej beda cos takiego sprzedawac a na modelarstwo trzeba bedzie miec kupe pozwolen i niewiadomo jeszcze co :/ Mysle ze skonczy sie ta zabawa jak ktos wyladuje w szpitalu albo jeszcze gozej :/

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

W przypadku kolegi to mógł odwrotnie podłączyć pakiet do reglera i efekt łatwo przewidywalny.Co do akumulatora to nie będę już chyba podejmował tematu ponieważ cała sprawa jest niejasna :D .Jak zachowują się li-pole w kontakcie z wodą i do tego jeszcze palące się to wszyscy raczej mamy pojęcie, więc sami widzicie że coś jest nie tak w relacji kolegi z przebiegu całego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kolegi to mógł odwrotnie podłączyć pakiet do reglera i efekt łatwo przewidywalny.Co do akumulatora to nie będę już chyba podejmował tematu ponieważ cała sprawa jest niejasna :D .Jak zachowują się li-pole w kontakcie z wodą i do tego jeszcze palące się to wszyscy raczej mamy pojęcie, więc sami widzicie że coś jest nie tak w relacji kolegi z przebiegu całego zdarzenia.

 

Pakiet był dobrze podłączony bo nie można tam odwrotnie go podłączyć, a balkon był mokry po deszczu i leżał na mokrym kartonie i zostawiłem go w spokoju nie patrzałem wo gule na niego ja nie wiem jak mogło by się stać ta cała reakcja według mnie pakiet musiał być uszkodzony i spowodował takie zdarzenie i ja myślę że nie było kontaktu z wodą! To jest zabawka made in china ;/ nie wiedziałem co kupiłem dopiero po pewnym czasie się to okazało,wcześniej kupiłem sobie Hpi Micro RS4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Już na zakończenie : pakiet li-pol wymaga przestrzegania pewnych zasad bezpieczeństwa, nie można go pozostawić bez dozoru, ładuj na powierzchniach niepalnych i oddal od łatwopalnych przedmiotów,umieść w doniczce albo czymś podobnym.Jak już się zapali to gaś piachem a nie wodą.Ładuj odpowiednią ładowarką a nie jakimś g... .Poszukaj na forum na temat li-poli, były już tu różne posty na ten temat.Był też temat-legenda o spuchniętych li-polach :D:D:D ładowanych przez jednego z naszych małoletnich kolegów.Ci z dłuższym stażem na forum zapewne domyślają się o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.