Skocz do zawartości

Wybór silnika


piars

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Chciałbym Was zapytać o wybór silnika do modelu F4U-1D Corsair 60cc Hangar 9,

przeglądałem tube i widzę że latają na radialach. Stąd moja zagwozdka co wybrać

 

albo Evolution E777 (nitro)

+wizualnie ładniejszy 7 garów

+tańszy od Saito o ok 380$

-nitro, więc droższe paliwo ale to nie jest aż tak znaczące ponieważ producent zaleca 0-10% nitro (galon Meccamo ok 80-90 zl)

-mniejsza  moc w stosunku do saito

-trzeba dokupić specjalny tłumik czyli takie coś http://www.advantagehobby.com/200807/EVO777114 (150$)

 

lub Saito FG-84R3 (benzyna)

+benzynka lejesz i latasz :) (albo latasz i lejesz)

+/-nadmiar mocy 

-brzydszy tylko 3 gary hahaha

-droższy nie wiem jak sprawa wygląda z tłumikiem 

 

 

Nie patrzyłem na wagę ale z tego co pokazuje tuba to raczej bez znaczenia

 

 

Silników Evo w ogóle nie znam, mam 2 Saito i wiem co to jest.

 

Obecnie latam Yakiem 54 2.2 z DA60 i to jest moc :)

 

 

Pozdrawiam

Piotr

 

 

ps: no i ma być jak na wojnie jak ktoś oglądał Historię Lotnictwa o Corsair-ach to wie o czym mówię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saito 

 

 

evo

 


Japońce mówili o nim "whistling death" pojawiał się i znikał, wilekim minusem Corsair-ów była długa maska 

utrudniająca lądowanie na lotniskowcu. Większość Corsair-ów została zniszczona podczas startu lub lądowania.

Nie mniej jednak piloci mówili o nim "to wspaniała maszyna"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj wątków na rcuniverse.com i rcgroups.com, o tym modelu są bardzo obszerne i znajdziesz tam wiele ciekawostek, które warto wiedzieć przymierzając się do takiego, nie tylko o silnikach. O ile pamiątam, 3-garowy Saito nie wchodzi - ale nie upieram się, lepiej sprawdzić. Na pewno da się tam odnaleźć wymiary maski silnika. Piękny model, szkoda, że raczej wysoko budżetowy. Podwozie dodaje mu w tym aspekcie niemało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem wszystko dokładnie i z tego co piszą to Saito wchodzi pod maskę Corsaira. Maska ma Φ 270mm a silnik Φ 250mm, świece w cylindrach są ustawione pod skosem więc 

fajki nie będą przeszkadzać ... przynajmniej tyle widać ze zdjęć. Najlepiej byłoby organoleptycznie to wszystko przymierzyć ale ten silnik jest nie osiągalny w Polsce, co prawda w modele.sklep.pl

kiedyś był dostępny ale z drugiej strony średnio mi się chce jechać z Krakowa do Wrocłwia lub Warszawy żeby to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.