Skocz do zawartości

DLA 56 jaki układ zapłonowy


wdanilowicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Muszę kupić nowy zapłon do silnika DLA56 stary uległ uszkodzeniu. Oryginalnego zapłonu nie można kupić. Proszę o informację czy ktoś miał podobny problem i jak go rozwiązał. Zastanawiałem się nad zapłonem od DLE 55 tylko ze jest problem z czujnikiem na wale. Czujnik jest krótszy. Można by było wymienić piastę śmigła od DLE 55  ale nie jestem do końca przekonany.

 

pozdrawiam

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!Włodku,możesz śmiało zastosować zapłon od DLE 55 ;) .

w moim yaku 54 pierwotnie siedział kompletny DLA 56,po jakimś czasie do tegoż modelu celem sprawdzenia założyłem sam silnik DLE55 i tak już zostało.obecnie w Extrze jest zamontowany DLA 56 z zapłonem od DLE 55 a w Yaku tak jak powyżej.

oba silniki pracują dobrze więc już nie chciało mi się zamieniać z powrotem zapłonów  :) .

oczywiście czujniki Halla przy silnikach pozostały oryginalne gdyż pomiędzy nimi jest drobna różnica w budowie.

 

zapłon

http://www.ebay.com/itm/Automatic-RCEXL-Automatic-Ignition-CDI-for-CM-6-DL50-DLE55-DLE30-Petrol-Engine-/140597144015?pt=US_Radio_Control_Control_Line&hash=item20bc3e29cf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!Włodku,możesz śmiało zastosować zapłon od DLE 55 ;) .

w moim yaku 54 pierwotnie siedział kompletny DLA 56,po jakimś czasie do tegoż modelu celem sprawdzenia założyłem sam silnik DLE55 i tak już zostało.obecnie w Extrze jest zamontowany DLA 56 z zapłonem od DLE 55 a w Yaku tak jak powyżej.

oba silniki pracują dobrze więc już nie chciało mi się zamieniać z powrotem zapłonów  :) .

oczywiście czujniki Halla przy silnikach pozostały oryginalne gdyż pomiędzy nimi jest drobna różnica w budowie.

 

zapłon

http://www.ebay.com/itm/Automatic-RCEXL-Automatic-Ignition-CDI-for-CM-6-DL50-DLE55-DLE30-Petrol-Engine-/140597144015?pt=US_Radio_Control_Control_Line&hash=item20bc3e29cf

Bardzo dziękuję za tak rzeczową odpowiedź.

pozdrawiam

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.