Skocz do zawartości

lobudek93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj zacząłem budowę pewnie wszystkim znanego modelu RWD 5 projektu Skazoo. Buduję go z podkładu pod panele 5mm i 3mm ( taki błękitny z castoramy, niestety 6mm nie było ). Póki co udało mi się wszystko powycinać i  skleić na gotowo oba skrzydła. Będzie to wersja bez lotek - do nauki latania. Jutro postaram się wrzucić fotki z postępu prac, jednak póki co nie mogę nic więcej zdziałać, bo potrzebuję kupić sklejkę i inne materiały. Dlatego czym prędzej chce dokonać zamówienia, jednak w tym zamówieniu ma być zawarte wszystko niezbędne do ulotnienia modelu :). Jestem trochę ( bardzo ) zielony w tym temacie więc proszę o radę czy wszystko będzie ze sobą współgrało? Najwięcej wątpliwości mam co do akumulatora, regulatora, silnika i śmigła. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. W razie postępu prac i dorwaniu się do aparatu postaram się prowadzić dalszą relację. Pozdrawiam.

e7Q6X9J.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam już rok tym CF2822 z redoxem 20A, śmigło 10x4.7 na 3S -  wszystko jest ok. Bez programatora też dasz radę - chwilka cierpliwości i dokładnego przeczytania instrukcji.

Jak chcesz jeszcze taniej to zapytaj w warzywniaku o skrzynki po owocach i będziesz mógł skreślić sklejkę 3mm z listy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Nie ukrywam, że im taniej tym lepiej. Co do radia to narazie musi wystarczyć ten pelikan. W przyszłości zakupię turnigy, póki co nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek. A Pelikan nie pójdzie na zmarnowanie, gdyż chcę zainteresować modelarstwem 10 letniego brata któremu tylko w głowie komputer i radio będzie dla niego.

Wracając do tematu budowy, to teraz mam mały mętlik w głowie, bo każdy poleca coś innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem to radyjko i póki co tez jestem początkujący mi wystarcza, tzn latam od roku i czuję już luzy na drążkach czy trymerach ale na sam początek jest ok.

 

kup zapas śmigieł o różnej wielkości.

8x4 

9x5

9x4,7

10x5

10x4,7

na tych latałem z tym samym silnikiem co wybrałeś.

z tym ze przy śmigle 10x silnik za szybko się grzeje optymalne śmigło 8x4 silnik ładnie pracuje ciąg jest spokoi się nie grzeje gry się przesadza z gazem.

 

a z tym regulatorem to koledzy mają rację lepiej 30A gdyż na początku będziesz przesadzał z gazem i żebyś czegoś nie usmarzył to kup z zapasem ten regulator. a różnica kilku grosz :)

 

a reszta ok. tez moje pierwsze zamówienie tak wyglądało.. i tez w modelemax

tyle ze jak chcesz zaoszczędzić ciut to możesz kupić ładowarkę tańszą, albo poszukaj podobnego zamówienia w abcrc.pl

 

tyle ze kołek (może nie balsowy) kupisz w castoramie

podobnie z listwą sosnową.. sprawdz bo w castoramie nie byłem już rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.